Głód oazy 15-dniowej

Pobyt na tych rekolekcjach wzbudził w nas głód oazy 15-dniowej.

Chcielibyśmy z Magdą podziękować Bogu za przeżyty czas na rekolekcjach „Boży pomysł na udane małżeństwo”. Przyjechaliśmy na nie zagonieni, zmęczeni, niemający czasu dla siebie i nie rozmawiający na tematy inne niż: co trzeba kupić, załatwić, jak dzieci. Pozornie nic się nie działo w naszym małżeństwie, ale to „nic” było jak taki cichy zabójca. Nic się nie działo, bo nie mieliśmy dla siebie czasu, nie rozwijaliśmy się, więc lada chwila zaczęlibyśmy się cofać. Łączyło nas coraz mniej.

W dobrym momencie mogliśmy się dzięki Bogu i prowadzącym zatrzymać, pomyśleć, posłuchać, porozmawiać i pomodlić się. Niezwykle ważne było dla nas nauczenie się małżeńskiej modlitwy, która od ośmiu lat zupełnie nam nie wychodziła. Teoretyczna konferencja połączona z modlitwą małżeńską i dyskretnym prowadzeniem była strzałem w dziesiątkę. Od tamtej pory modlimy się tak codziennie i czujemy, jak nas to umacnia i jednoczy. Daje też bodziec do późniejszej rozmowy, pozwala bardziej pozytywnie i życzliwiej spojrzeć na współmałżonka.

Cenne było również dla nas dzielenie się po konferencjach i na spotkaniach kręgu swoimi przeżyciami czy przemyśleniami przez inne małżeństwa. Zobaczyliśmy, że wiele problemów jest podobnych, że pewne sprawy wyglądają tak samo, że da się je rozwiązać, przejść przez nie i o nich rozmawiać. To nas umocniło.

Czuło się intensywność treści i tempo czasu. Jesteśmy wdzięczni za czas dany na odpoczynek, bo można było sobie w tym czasie również wiele poukładać w sobie samym i pewne rzeczy przetrawić.

Dziękujemy prowadzącym również za krótką, ale treściwą rozmowę i tu „bez cukrzenia” chcemy podkreślić, jaką wartością jest to, że to przez nich Bóg prowadził te rekolekcje. Na wiele spraw mogliśmy spojrzeć dużo szerzej dzięki ich wieloletniemu doświadczeniu bycia małżonkami, rodzicami, ale również teściami. Ostatnia rzecz jest dla nas jeszcze zupełnie nieznana, więc tym bardziej jesteśmy wdzięczni za dzielenie się i przykłady z życia. Pootwierały nam one oczy na kilka spraw i pokazały, jak powinna wyglądać mądra i dobra relacja: dorosłe dzieci-rodzice/teściowie. Bez doświadczenia prowadzących byłoby to niemożliwe i na pewno wyszlibyśmy ubożsi z tych rekolekcji.

Dziękujemy raz jeszcze za wszystko. Był to dla nas bardzo umacniający i owocny czas

.Nie mamy pełnej formacji i w Domowym Kościele jesteśmy od niedawna, a pobyt na tych rekolekcjach tematycznych wzbudził w nas głód oazy 15-dniowej.

Chwała Panu!

Grzegorz i Magdalena diec. zielonogórsko-gorzowska

Rekolekcje „Boży pomysł na udane małżeństwo” odbyły się w Sulistrowiczkach w dniach 3-7.06.2015 r. W rekolekcjach wzięło udział oprócz diakonii 59 osób (15 małżeństw z 29 dziećmi z 9 diecezji i jedno małżeństwo z Anglii).

  •  
  •  
  •