II Bal Wszystkich Świętych

Oba bale nie przyjęłyby takiej formy, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu ludzi. Po pierwsze, dziękujemy Danie i Darkowi Stępień za wspieranie od początku inicjatywy Balu. Dziękujemy równie gorąco Dyrekcji i pracownikom Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich, którzy otworzyli dla nas drzwi szkoły oraz tutejszej młodzieży za udekorowanie sali i godne ugoszczenie uczestników obu zabaw. Dzięki życzliwości księdza proboszcza parafii w Brzeziej Łące mogła odbyć się zbiórka pieniędzy na cele Balu – dziękujemy wszystkim hojnym ofiarodawcom, a także sponsorom, w tym Radzie Rodziców szkoły.
Zdjęcia z wydarzenia do obejrzenia w galerii

II Bal Wszystkich Świętych dla dzieci

25 października 2014 r. na II Balu Wszystkich Świętych dla dzieci kl. 0-6 w Zespole Szkół im. Noblistów w Brzeziej Łące bawiło się prawie 100 małych uczestników oraz ich rodzice i animatorzy – z różnych miejscowości: z parafii pw. Św. Mikołaja w Brzeziej Łące, Wilczyc, Kiełczowa, Wrocławia, Oleśnicy oraz Brzegu Dolnego. W trakcie imprezy tanecznej, prowadzonej przez Renatę i Andrzeja Kuś, znalazł się czas na dziecięcego Poloneza, zabawy, konkursy z nagrodami i prezentację świętych postaci. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć także niebiańskiego muzykowania z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych.

Nowością Balu było zaangażowanie uczniów klas 5i 6 do roli małych animatorów, którzy ochoczo pomagali w prowadzeniu zabawy. Wraz ze starszymi animatorami- z Oazy i Gimnazjum Salezjańskiego zaprezentowali oni taniec do utworu Budki Suflera „Bal Wszystkich Świętych”.

Na zakończenie, uczniowie klas 5 i 6 zaskoczyli wszystkich przygotowanym układem hip-hopowym do utworu „Pismo Święte” ks. Jakuba Bartczaka.

Wielkie uznanie i podziękowania należą się uczniom szkoły podstawowej w Brzeziej Łące, którzy poświęcili dużo swojego wolnego czasu w przeddzień imprezy na dekorowaniu sali, a także godnie pełnili rolę gospodarzy podczas Balu, służąc w Restauracji „Pod Dobrym Aniołem”, w szatni oraz jako komitet powitalny.

 

II Bal Wszystkich Świętych dla młodzieży

Podobnie, jak na Balu dla dzieci, blisko 100 młodych ludzi bawiło się na II Balu Wszystkich Świętych dla młodzieży w dniu 25 października 2014r. w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące.

W imprezie wzięli udział gimnazjaliści oraz uczniowie liceów i techników z Brzeziej Łąki i okolic, Wrocławia, Milicza, Jelcza Laskowic oraz Oleśnicy. Bal został uroczyście otwarty przez panią Dyrektor oraz sygnalistów z Technikum Leśnego w Miliczu.

(zdjęcie-pani dyrektor i sygnaliści)

Następnie większość uczestników ruszyła w rytm tradycyjnego Poloneza. Pierwsze lody jednak zostały przełamane dzięki integracyjnej „Belgijce”, która na życzenie uczestników Balu pojawiła się kilka razy w trakcie całej imprezy, trwającej od godz. 1730 do 2100.

Swobodna zabawa co jakiś czas była urozmaicana specjalnie przygotowanymi przez młodzież układami tanecznymi z tzw. przesłaniem chrześcijańskim, którym towarzyszyły bajecznie kolorowe flagi w rękach dziewcząt z Wrocławskiej Akademii Tańca oraz prezentacje multimedialne.

Uczestnicy Balu mogli również pokołysać się w rytm hip-hopu do utworu „Pismo Święte” ks. Jakuba Bartczaka, a gdy szaleństwa na parkiecie sięgały zenitu i chciało się odpocząć, można było skorzystać z darmowej Restauracji pod Dobrym Aniołem.

Naszym gościem specjalnym była Ola z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, z którą można było porozmawiać na temat misji oraz obejrzeć prezentację na ten temat.

W trakcie Balu był też czas na refleksję i zadumę podczas poruszającego pokazu tańca z flagami do utworu „Osiem błogosławieństw” oraz wspólnej, odśpiewanej w języku angielskim modlitwy „Ojcze nasz” w utworze „Milllenium Prayer” Cliffa Richarda, której klimat podkreśliła animacja ze świecami.

Po raz kolejny młodzi ludzie pokazali, iż można dobrze wspólnie się bawić mimo pochodzenia z różnych środowisk, a chrześcijaństwo ma także swoje młode, pełne pozytywnej energii oblicze.

Celem obu imprez było zachęcenie dzieci i młodzieży do bardziej radosnego i głębokiego zarazem przeżycia zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych jako alternatywy dla balów Halloween oraz integracja młodych ludzi z różnych środowisk poprzez dobrą zabawę. Organizatorami Balu byli: Zespół Szkół im. Noblistów Polskich i Parafia pw. Św. Mikołaja w Brzeziej Łące oraz Ruch Światło-Życie i Prywatne Gimnazjum Salezjańskie im. św. Edyty Stein we Wrocławiu.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Renaty i Andrzeja Kuś, którzy prowadzili obie zabawy oraz Grzegorza Lidzbarskiego, który zadbał o nagłośnienie. Dziękujemy wszystkim osobom z domowego kościoła i znajomym, którzy pomogli w przygotowaniu przepysznego menu naszej anielskiej restauracji. Dziękujemy dziewczynom z Wrocławskiej Akademii Tańca za artyzm ich tańca z flagami, a Oli z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego – za dzielenie się swoim doświadczeniem służby misyjnej i… anielską cierpliwość. Dziękujemy wreszcie niezastąpionym młodym animatorom Balu – młodzieży salezjańskiej, oazowej oraz naszym dobrym znajomym z różnych miejscowości, którzy pomagali podczas Balu dla dzieci, a w trakcie Balu dla młodzieży dali świadectwo wspaniałej wspólnej zabawy, zaangażowania w przygotowanie wielu atrakcji i gotowości wszelkiej pomocy.

Za wszystko – chwała Panu!

Marta i Paweł Masternak

  •  
  •  
  •