Listopadowe spotkanie DDL

Jak co miesiąc – tak i w listopadzie – członkowie DDL spotkali się w parafii p.w. Bożego Ciała we Wrocławiu na wspólnej modlitwie, studium i rozmowie. Spojrzeli również wstecz, podsumowując dokonane wysiłki i wyznaczyli zadania na niedaleką przyszłość.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia w kościele parafialnym, celebrowana przez ks. Pawła, miejscowego wikariusza. Tuż po niej kilkunastu członków Diakonii udało się do sali na plebanii, gdzie nastąpiła kolejna część zebrania. Na samym początku wszyscy radośnie złożyli życzenia Elżbiecie, która tego dnia obchodziła swoje patronalne święto. Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej wniosło nie tylko wiele radości co również wyjątkowości i słodkości. Jubilatka nie zapomniała bowiem o cieście, które zawsze zmienia perspektywę świętowania. Po licznych uściskach i życzeniach nastąpiła celebracja nieszporów. Tuż po niej zebrani podzielili się Słowem Bożem rozważając fragment poniedziałkowej Ewangelii wg św. Łukasza o uzdrowieniu niewidomego spod Jerycha.
Wśród komunikatów, które nastąpiły po modlitwie podsumowano różne wydarzenia, w których wzięła udział Diakonia Liturgiczna m.in. DDWD, Marsz Świętych czy październikową Szkołę Posług Liturgicznych. Ustalono również najważniejsze wytyczne odnośnie dużych przedsięwzięć, które będą miały miejsce w niedalekiej przyszłości np.: Archidiecezjalnych Rekolekcji Ewangelizacyjnych w Hali Orbita czy Adwentowego Dnia Wspólnoty. Ostatnią częścią spotkania było studium. Tym razem członkowie DDL skupili się na Szkole Liturgii II stopnia ONŻ, analizując i rozważając kwestię „Sakramentów w świetle Tajemnicy Wyjścia”. Kolejne spotkanie Diakonii odbędzie się w dniu niezwykle ważnym dla Ruchu – 8 XII. W tę uroczystość radość z pewnością będzie jeszcze większa.

 

Marek Szajda

  •  
  •  
  •