Liturgia bez tajemnic – po pierwszym kursie

W sobotę, 21 października br., w parafii pw. Bożego Ciała odbył się pierwszy kurs z cyklu „Liturgia bez tajemnic”, zorganizowany przez Diecezjalną Diakonię Liturgiczną.

W spotkaniu uczestniczyły 24 osoby, głównie z miejscowej parafii, ale również oazowicze z Wrocławia i okolic (Kiełczów, Wilkszyn, Mrozów).

Spotkanie zostało podzielone na trzy zasadnicze części. Pierwszą była wspólna modlitwa Liturgią Godzin. Po niej nastąpił godzinny wykład – teoretyczne wprowadzenie w temat. Ostatnim punktem były ćwiczenia praktyczne. Każdy z uczestników przygotowywał we własnym zakresie wybrane czytanie i prezentował je wobec zebranych. Później mógł liczyć na liczne komentarze zarówno ze strony ks. Radosława, jak i innych słuchaczy.

Element ćwiczeń był obecny także podczas krótkiego spotkania w kościele, gdzie każdy poznał przestrzeń prezbiterium oraz odczytał czytanie już z ambony, do mikrofonu.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na kolejny kurs. 25 listopada, przy współpracy z Diakonią Muzyczną, odbędzie się spotkanie poświęcone śpiewaniu psalmów podczas Eucharystii.

Zapisy pod adresem: https://docs.google.com/forms/d/1z6XeZEyVXFpAHvmnWA4HdlsvQcb3bFQKyq4FIkWULVg/edit

Z Bogiem!

Marek Szajda

  •  
  •  
  •