Małżeństwo – projekt na całe życie

W konferencji ks. Piotra Pawlukiewicza, która odbyła się w sobotę 21 kwietnia 2018 roku r. w parafii pw. św. Augustyna we Wrocławiu, uczestniczyło około 150 małżeństw z całego Wrocławia. Ponad siedemdziesięcioro dzieci w tym czasie dobrze spędzało czas pod opieką diakonii wychowawczej.

Małżonkowie umacniali swoją miłość słuchając wykładu ks. Piotra o tym, jak budować szczęście w małżeństwie poprzez służbę, wdzięczność, przebaczenie, miłość. Podkreślił on, że małżeństwo jest to wspólnota dwóch osób, które nieustanie się przepraszają i sobie wybaczają. Przypomniał również, że w dzisiejszych czasach miłość jest towarem deficytowym. Wielu małżonków chce kochać, ale nie potrafi.  Dlatego trzeba uczyć się miłości, aby wytrwać w przymierzu. Aby być dobrą żoną, dobrym mężem, trzeba wyrzec się wielu innych rzeczy, osób. Na pierwszym miejscu ma być mąż, żona, ich małżeństwo.

Ks. Piotr zachęcał uczestników do przekazywania miłości dalej. Do otwierania się, do tracenia czasu dla Boga i dla innych. Jak powiedział: „Życzę Wam, abyście byli ‘tanimi’ małżeństwami – tzn. dostępnymi, bliskimi, serdecznymi, z którymi zawsze można się spotkać.”

Niewątpliwie ciekawym i budującym dla zgromadzonych par momentem było odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, w którym uczestniczyły dzieci. Mogły one obserwować tatę i mamę ze wzruszeniem spoglądających sobie w oczy. Eucharystii przewodniczył br. Paweł Tokarz OFMCap.

Dziękujemy Bogu za obecność ks. Piotra i za sakrament małżeństwa. To była dla nas wszystkich lekcja pokory. Dużo sił życzymy ks. Piotrowi.

Ewa i Sławko Grekow

ks. Piotr Pawlukiewicz – polski duchowny rzymskokatolicki, doktor teologii pastoralnej, rekolekcjonista, kaznodzieja, prałat, kanonik gremialny Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej, autor książek o tematyce religijnej.

  •  
  •  
  •