Modlitwa za biskupa

Decyzją papieża Franciszka, 28 czerwca 2021 r., bp Andrzej Siemieniewski został ustanowiony biskupem legnickim. Po kilkunastoletniej posłudze na rzecz Kościoła wrocławskiego, Pan posłał naszego dotychczasowego biskupa pomocniczego do pobliskiej Legnicy. Bp Andrzej wielokrotnie towarzyszył Ruchowi Światło-Życie, uczestnicząc w licznych dniach wspólnoty, odwiedzając oazy wakacyjne czy przewodnicząc innym celebracjom organizowanym przez wrocławską oazę. Wdzięczni za jego posługę pamiętajmy o bp. Andrzeju w swoich modlitwach, zwłaszcza w okresie nadchodzącego ingresu (20 września 2021 r.).

Jednocześnie módlmy się o wybór nowego biskupa pomocniczego dla naszej diecezji. Podejmujmy w tej intencji post czy polecajmy tę intencję modlitwie naszych wspólnot, grup, kręgów, diakonii.

Zachęcamy do promowania tej idei poprzez umieszczenie okolicznościowego plakatu w parafiach czy w Internecie. Plakaty do pobrania znajdują się poniżej, natomiast wersje wydrukowane są do pobrania w salce w Centrum Ruchu (I piętro).


Patrz też

  •  
  •  
  •