Moje refleksje

Ta strona to serwis członków Ruchu. Dlatego udostępniamy miejsce do dzielenia się tym, co jest dla Was, jako oazowiczów, ważne, czym żyjecie i co Was nurtuje.

Spotkajmy się

Stoimy u progu nowego roku formacyjnego 2020/21. Ten rok kalendarzowy przynosi nam wiele trudnych pod różnymi względami doświadczeń. Bardzo mocno ograniczone zostały spotkania naszych małych grupek i kręgów, odbyły się tylko nieliczne rekolekcje. Również w naszych parafiach życie wspólnotowe nie toczyło się normalnie.

Sytuacja ta pokazuje nam, że w podtrzymywaniu więzi wspólnotowych ważną rolę odgrywają media (Internet, FB, inne), a nawet w sytuacjach nadzwyczajnych mogą stać się jedynym możliwym „spoiwem”.

Dlatego chcemy gorąco zachęcić każdego z Was do obecności w naszej przestrzeni wirtualnej: oprócz grupy dyskusyjnej wrocławskiej oazy również na stronie wroclaw.oaza.pl.

Tym żyję

 Każdy z nas, jako członek Ruchu, na pewno potrafił odkryć dla siebie kilka „drogocennych pereł” które dają nam przekonanie, że Ruch Światło-Życie jest naszym miejscem w Kościele. Może to być jakiś szczególny dla nas element formacji, naszej wspólnoty, diakonii rejonowej czy diecezjalnej. Coś, co jest dla nas szczególnym światłem i potrafi dokonać przemiany w naszym życiu i postrzeganiu Kościoła.

Dlatego chcielibyśmy zaproponować Wam miejsce na naszej oazowej stronie internetowej, gdzie moglibyśmy się dzielić sprawami, które dla nas są ważne, którymi żyjemy, a które są związane z życiem naszego Ruchu, a także obecnością oazowiczów w życiu Kościoła i w przestrzeni społecznej.

Szukam Światła

Możemy też spotkać na naszej drodze wiele dylematów i pytań, na które nie zawsze łatwo nam jest znaleźć wiarygodne odpowiedzi.

Chociaż może jest to nieco ryzykowne, chcielibyśmy, żeby była to okazja do poruszania również drażliwych tematów (oczywiście w sposób, który nikogo nie będzie obrażał), na które w miarę możliwości może udałoby się znaleźć prawdziwe i sensowne odpowiedzi czy wytłumaczenie.

Warto rozmawiać

Jesteśmy przekonani, że warto rozmawiać. O sprawach pięknych i trudnych, niepowtarzalnych i codziennych. Ale i o tych dokuczliwych czy irytujących. Bliskich sercu członków Ruchu, a niekiedy takich, które powinny stać się bliższe. Chcemy razem z Wami zaglądać w te oazowe kąty, o których istnieniu mało kto wie. Chcemy mówić o życiu tych środowisk, które są mało znane. Pragniemy też zastanawiać się nad postawą oazowicza w Kościele i w społeczeństwie.

Jak trafić?

Teksty, którymi chcielibyście się podzielić na stronie internetowej, prosimy przesyłać na adres redakcja@wroclaw.oaza.pl.

Na stronie www przesłane materiały będą publikowane w zakładce „Wydarzenia/Moje refleksje”, krótka informacja o ich pojawieniu się trafi na stronę główną do pola „Aktualności”, również do cotygodniowego Newslettera oazowego.

Co przesyłać?

Nie narzucamy żadnej formy: mogą to być teksty dłuższe, krótsze, mile widziane są też zdjęcia… Najważniejsze jest dla nas to, żebyśmy potrafili dzielić się ze sobą naszym życiem. Bo życie rodzi się z życia… Jeśli będzie to konieczne, członkowie redakcji we współpracy z Autorem dokonają ewentualnych korekt redakcyjnych.

Czekamy na teksy od Ciebie i pozdrawiamy serdecznie,

Diecezjalna Diakonia Komunikowania Społecznego.

  •  
  •  
  •