Myśleliśmy, że już wszystko wiemy

Przyjechaliśmy na te rekolekcje (OR II stopnia, Krzeszów) z biegu. Jeszcze piątek był dla nas szalonym, bardzo pracowitym dniem w Gdańsku, a już w sobotę po południu zaszyliśmy się w ciszy Krzeszowa. Jesteśmy małżeństwem wyrastającym z Ruchu Światło-Życie (poznaliśmy się będąc animatorami na ONŻ I), co spowodowało, że przyjeżdżając na rekolekcje myśleliśmy, że już wszystko wiemy i II stopień oazy to nic nowego.

Już od pierwszych dni rekolekcji Pan Bóg wziął się za naszą pychę rozumu. Dzięki temu, że mieliśmy wystarczająco dużo czasu na Namiot Spotkania, który w domu zazwyczaj, jeśli już jest, to trwa 5 min, mogliśmy się wsłuchać w to, co Pan do nas mówi. Zapragnęliśmy z nim przebywać. Jezus obudził w nas głód Słowa Bożego. Pan powiedział nam: chcę z Wami rozmawiać, dajcie mi szansę! Można nawet powiedzieć, że zakochaliśmy się w Jego Słowie. Słowem, które nas najmocniej dotknęło na tych rekolekcjach było objawienie się Boga Mojżeszowi – „Jestem, tym kim Jestem” – nie zrozumiesz. To złamało naszą pychę rozumu najbardziej. Stanęliśmy wobec prawdy, że nie da się „ogarnąć” rozumowania Bożego, trzeba mu zaufać i wierzyć, że Bóg widzi więcej niż my.

Kolejną sferą, w której Bóg nas przemienił to modlitwa małżeńska. Do tej pory nie praktykowaliśmy modlitwy małżeńskiej nad Słowem Bożym. Odkrycie tej wspaniałej modlitwy pozwoliło nam stanąć przez Panem i wsłuchiwać się RAZEM w to, co mówi. Od początku małżeństwa mieliśmy też problem z dialogiem. Często nie wiedzieliśmy nawet, co w tym czasie robić – był taki wymuszony i sztuczny. Na rekolekcjach każdej modlitwie małżeńskiej ze słowem Bożym towarzyszył minidialog, który rodził się bardzo naturalnie. To także pokazało nam, że życie płynie z Bożego Słowa, że to na nim musimy opierać wszystkie nasze działania i plany.

Pan Jezus podkreślał nam też bardzo często, że jest z nami. Na obrączkach mamy wygrawerowane słowa Mt 28,20 Jestem z Wami po wszystkie dni aż do skończenia świata, co Pan nam przypomniał podczas modlitwy uwielbienia w wigilię Zesłania Ducha Świętego. Zapewnienie o Jego obecności w naszym życiu było nam bardzo potrzebne.

Chwała Panu! Asia i Jacek

  •  
  •  
  •