Nasze refleksje po Jubileuszu XXV-lecia Domowego Kościoła w Maciejówce

Do Maciejówki trafiliśmy szukając drogi duchowego wzrostu dla naszego małżeństwa w 1999 roku. Tu poznaliśmy wielu ciekawych ludzi, przeżyliśmy wiele owocnych rekolekcji przy pl. Nankiera i w Polsce. I tak dotarliśmy do Jubileuszu, który odbył się 20.10.2019r.

Rozpoczął się Eucharystią w Kościele pw. św. Macieja, celebrowaną przez pięciu księży – przyjaciół, moderatorów: ks. Mirosława Malińskiego, ks. Adama Kwaśniewskiego, ks. prof. Włodzimierza Wołyńca (opiekuna naszego kręgu od 25 lat), ks. Krzysztofa Antoniewicza, posługującego w DK od wielu lat i ks. Radosława Rotmana – moderatora Ruchu Światło-Życie.

Po Eucharystii przeszliśmy radosnym pochodem za specjalnie na ten czas zaprojektowanym proporcem wspólnoty DK z balonami i flagami do Auli PWT przy katedrze. Tu Iwona i Tomek Wilczakowie przywitali gości, którzy bardzo przyczynili się do obecnego kształtu naszej wspólnoty: Alę i Piotra Kuropków – obecna parę odpowiedzialną za DK w Archidiecezji Wrocławskiej, oraz wszystkie poprzednie pary rejonowe i księży (którzy do nas dojeżdżali mimo wielu niedzielnych obowiązków w swoich parafiach) opiekujących się kręgami rodzin. Następnie przedstawiono przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne historii wspólnoty, owoców działania oraz plansze poszczególnych kręgów.

Po obiedzie była część taneczna, rozmowy przy pięknie udekorowanych stołach, przy „małym co nieco”. Dużo radości ze spotkań, z działania Boga pośród nas, a także wspomnień również o tych którzy odeszli przed nami do Pana. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do piękna tego Jubileuszu, począwszy od tych którzy stali przy mikrofonach, zamiatali na koniec miotłami, jak i tym, którzy nie byli widoczni a zrobili bardzo dużo w ten dzień i przed wielu laty.

„Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas”

Dagmara i Grzegorz Wojturscy


Patrz też

  •  
  •  
  •