„Nie ma takiego jak Jezus”

„Nie ma takiego jak Jezus, nie ma takiego jak On!”

Słowa tej dziecinnej piosenki dźwięczą mi wciąż  w uszach od czasu, kiedy ją usłyszałam w brawurowym wykonaniu sporej gromadki dzieci przed ołtarzem w kościele parafialnym w Sokolcu. Nam, „dinozaurom” Ruchu, ale także miejscowym parafianom udzielał się entuzjazm i radość tych dzieci dających w ten sposób świadectwo o naszym Panu i Zbawicielu. Były to dzieci uczestników ORAR- u II stopnia w Sokolcu koło Walimia.

Przeżywaliśmy te Oazowe Rekolekcje Animatorów Ruchu w bajkowej scenerii małej, górskiej wioseczki przyprószonej na ten czas śniegiem. 11- go listopada w miejscowym kościele był odpust, bo jego patronem jest św. Marcin – biskup z Tours. Jak zwykle św. Marcin nie zawiódł i „przyjechał na białym koniu”- było uroczo, chociaż chłodno. Nasz Moderator – ks. Jerzy Żytowiecki przybliżył nam postać tego wielkiego świętego.

Na rekolekcje przyjechały rodziny z całej Polski. W ciągu tych paru dni ks. Moderator i para prowadząca – Darek i Dana Stępniowie przypominali i uświadamiali, jak ważne jest powołanie i postawa par animatorskich, jak ważne jest wypełnianie zobowiązań, jak ważne jest przestrzeganie zasad DK ustalonych przez naszego założyciela ks. Franciszka Blachnickiego – zasad zatwierdzonych przez nasz Kościół oraz jak ważna jest odpowiedzialność za formację ludzi powierzonych animatorom w kręgach. Oczywiście, w paru słowach nie da się przedstawić całego bogactwa wykładów ks. Moderatora i pary diecezjalnej. I chociaż nie były to dla nas sprawy nieznane, bo jesteśmy już w Ruchu wiele, wiele lat, to jak mówi ks. Jerzy: „zawsze jest czas na nawracanie – w każdym wieku”. I tego doświadczamy, bo zawsze trzeba coś poprawić, coś zmienić, a przeżycie rekolekcji we wspólnocie ludzi gorliwych i zatroskanych o dobro rodzin i o dobro naszego Kościoła Katolickiego – zawsze umacnia i daje siłę do dalszego życia.

Chwała Panu!

Zofia i Wojciech Michalscy

 

 

 

 

  •  
  •  
  •