NIEPLANOWANE – to co ujrzała zmieniło wszystko – w kinach od 1 listopada

Zwracam się w do wszystkich zaangażowanych w Ruchu Światło-Życie z prośbą o promocję filmu. Film ten, który wejdzie na ekrany polskich kin od 1 XI br.,  jest zupełnie wyjątkowy, a jego rozpowszechnianie jak najbardziej  odpowiada działaniom podejmowanym w ramach Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Szczegóły na temat tego filmu poniżej i w załącznikach.

Pozdrawiam z sympozjum „Koinonia” w Porszewicach

ks. Marek Sędek

TRAILER FILMU

KRÓTKI OPIS

Jako jedna z najmłodszych dyrektorów kliniki Planned Parenthood w USA, Abby Johnson była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Głęboko wierzyła w słuszność tego, co robiła. Tak było do dnia, kiedy ujrzała coś, co zmieniło wszystko.

MOC FILMU

“Nieplanowane” opowiada o najbardziej polaryzującym temacie naszych czasów i pokazuje kulisy branży aborcyjnej. Siła filmu jest ogromna, bo pokazuje dramatyczną transformację kobiety, która najpierw tworzyła od wewnątrz klinikę aborcyjną Planned Parenthood, a potem stała się jedną z najskuteczniejszych osób broniących życia.Film najpierw pojawił się w USA i próbowano go blokować. Burza spowodowana zablokowaniem reklamy filmu, a później trudności dystrybucyjne wywołały z kolei debatę o współczesnej cenzurze, która otarła się o amerykański Kongres. W części stanów dochodziło do sytuacji, w których dziewczęta mogły zabić dzieci, a nie mogły zobaczyć filmu. Konta społecznościowe promujące film były blokowane. A mimo to, odniósł sukces kinowy i ideowy. Mocno wierzymy, że film jest szansą jakiej do tej pory w Polsce nie było. Szansą, by poruszyć tych Polaków, którzy albo są zwolennikami aborcji, albo nie mają stanowczej opinii.

PREMIERA FILMU

Absolutnie krytycznie ważny jest pierwszy tydzień od daty premiery (tj. 1-7 listopad 2019). Jeśli film się obroni poprzez frekwencję – cała machina „kinowa” będzie wspierać „Nieplanowane”. Jeśli nie – film straci szansę, bo na jego miejsce wskoczą inne tytuły.(Piszę o tym dlatego, że mieliśmy już wiele rozmów, które świadczą o tym, że ludzie chcą iść na film, ale że nie mają pojęcia, że ten pierwszy tydzień jest tak ważny. I nie ma dla nich problemu, by organizować siebie/grupy w tym czasie – tyle tylko, że musieli się dowiedzieć o tym priorytecie).DYSTRYBUCJA KINOWANa ten moment film wyświetlony będzie w 100 lokalizacjach. Ta liczba ciągle rośnie, a pełna ich lista pojawia się tutaj:

http://www.rafaelfilm.pl/nieplanowane/#Lista-kin

CO TRZEBA ZROBIĆ W TEJ CHWILI?

W tym tygodniu pojawiła się w Internecie strona www.NieplanowaneWPolsce.pl, na której znajdują się wszystkie materiały, które można pobrać i udostępniać dalej, po to, by jak najwięcej osób dowiedziało się o filmie. Ważne, by jak najwięcej osób się zaangażowało w modlitwę i promocję.

Trzeba położyć nacisk na tydzień premiery – by zachęcać osoby do organizowania się w grupy, które odwiedzą kina. Bez względu na to, czy będą to małe grupki przyjaciół, czy całe wspólnoty, które wypełnią sale po brzegi. Ważne, by ludzie zobaczyli film i dali sygnał w kinach, że warto było. A jeśli film spodoba się widzom – to oni poniosą go dalej (co miało miejsce w innych krajach).

MATERIAŁY GRAFICZNE

Są do pobrania na: https://www.nieplanowanewpolsce.pl/wsparciepromocyjne

NAJWAŻNIEJSZE LINKI:

Lista kin: http://www.rafaelfilm.pl/nieplanowane/#Lista-kin

Trailer filmu: https://www.youtube.com/watch?v=3D9arPJe-sE&t=1s

Materiały promocyjne do pobrania: https://www.nieplanowanewpolsce.pl/wsparciepromocyjne

Instrukcja jak zorganizować pokaz: https://www.nieplanowanewpolsce.pl/zorganizujpokaz

  •  
  •  
  •