patrzeć przez pryzmat innych wartości

od tej pory postaram się, aby przyjaźń z Bogiem była u mnie zawsze na pierwszym miejscu. 

Świadectwo z OND III st. W Ochotnicy Dolnej

Mam na imię Kinga. Mam 15 lat, a więc jestem w takim wieku, w którym się wciąż poszukuje. Próbuje nowych rzeczy, zastanawia nad tym, co chciałoby się robić w dorosłym życiu, podejmuje wiele decyzji, powoli kształtujących przyszłość, w którą będziemy podążać. Mam świadomość tego, że przede mną jeszcze długa droga, ale po tych rekolekcjach oazowych wiem, że na wiele spraw będę patrzeć przez pryzmat innych wartości. Trudno powiedzieć teraz, czy ten wyjazd zmienił coś w moim życiu, ale jednego jestem pewna. Tego, że nauczyłam się tu szacunku do innych ludzi, ale przede wszystkim do samej siebie.

Zacznijmy od tego, że nie byłoby mnie tu, gdyby nie moja przyjaciółka. Zafascynowała mnie tym, w jaki sposób mówi o Bogu, o takim Bogu, którego ja jeszcze nie znałam, który był tak różny od tego, którego odwiedzałam w każdej niedzieli w kościele. Bardzo chciałam doświadczyć Jezusa, znanego mi dotąd tylko z opowieści, dlatego zdecydowałam sie przyjechać tu, na oazę.

Jak już wspomniałam, to były moje pierwsze rekolekcje, więc wszystko było dla mnie nowe, wszystko poznawałam od początku. Myślę, że największe wrażenie wywarł na mnie Namiot Spotkania. Dzięki niemu nauczyłam się rozmawiać z Bogiem jak z prawdziwym przyjacielem. Takim, któremu mogę się ze wszystkiego zwierzyć, któremu zawsze mogę ufać i wiem, że nigdy mnie nie zawiedzie. Zobaczyłam, że modlitwa to nie tylko odklepywanie codziennie tych samych, monotonnych formułek, ale to zwyczajna rozmowa z najbliższą mi osobą.

W ciągu tych dwóch tygodni obracałam się wśród wielu wspaniałych, wartościowych, ciekawych, zabawnych, otwartych na innych ludzi, którzy byli tak inni od tych których poznajemy na co dzień. Wtedy dopiero zobaczyłam, jak wiele mi do nich brakuje, ile jeszcze muszę zmienić w swoim życiu. Zauważyłam, jak błędny był mój system wartości i postanowiłam, że od tej pory postaram się, aby przyjaźń z Bogiem była u mnie zawsze na pierwszym miejscu.

Za tych wszystkich ludzi, których poznałam czasie tych rekolekcji, chwała Panu!

Kinga

  •  
  •  
  •