Paweł Stadniczenko odszedł do Pana

Pawel_StadniczenkoPoniżej podajemy informację o pogrzebie śp. Pawła

W środę, 25 maja, o godz. 1400, rozpocznie się Msza św. w bazylice św. Jana Apostoła w Oleśnicy (duży kościół położony prawie w rynku). Po niej ceremonia złożenia ciała do grobu będzie mieć miejsce na cmentarzu przy ul. Wojska Polskiego

Rodzina Zmarłego prosiła o to, by zamiast wieńców, kwiatów zamawiać msze św. w intencji Pawła. Prosimy też o jasny ubiór, który wyrazi tą prawdę, że Chrystus zwyciężył śmierć. Paweł żył tą świadomością na co dzień. Jeśli ktoś zechce przyjechać z kwiatami, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie biała róża, niż wieniec pogrzebowy.

Wskazówki dla zmotoryzowanych
Po niej przemieszczamy się samodzielnie (własnym transportem lub pieszo) na cmentarz przy ul. Wojska Polskiego. Przy bazylice można zaparkować wzdłuż ul. Bocianiej lub nieco poniżej, przy placu parkingowym sklepu Biedronka (150 m od kościoła). Po Mszy jedziemy na Bramę Wrocławską (wysoka wieża z cegły), przejeżdżamy pod nią, na rondzie za bramą skręcamy w prawo (jeśli ktoś zaparkował przy Biedronce, to przez to rondo jedzie prosto, wzdłuż murów miejskich). Kolejne rondo – 3/4 i za stacją benzynową w prawo. Pierwsza ulica w lewo (ul. Brzozowa) doprowadzi – wzdłuż cmentarza – do parkingów przy kompleksie sportowym ATOL. Jeśli ktoś będzie jechał od strony Wrocławia wprost na cmentarz, to po minięciu po prawej stronie stacji benzynowej (zaraz za światłami) należy jechać dalej prosto. Pierwsza ulica w lewo (ul. Brzozowa) doprowadzi – wzdłuż cmentarza – do parkingów przy kompleksie sportowym ATOL. Jadący z drugiej strony mogą skręcić w prawo przed wieżą ciśnień (wysoka budowla z czerwonej cegły). Jadąc wzdłuż płotu można zaparkować i przejść na cmentarz lub dojechać do parkingu przy ATOL-u. Jeśli natomiast miną wieżę ciśnień (zobaczą wówczas po prawej ręce cmentarz), to za cmentarzem skręcają w pierwszą ulicę w prawo (ul. Brzozowa). Część placów (przy rynku) to parkingi płatne – zwróćcie prosimy na to uwagę.

————————————————————————————————————————————-

Dnia 18 maja 2016, w wypadku samochodowym zginął nagle Paweł Stadniczenko.
Wraz żoną Moniką od 13 lat byli aktywnymi członkami Domowego Kościoła – rejonu Oleśnica.

Świętej pamięci Paweł był współodpowiedzialny za diecezjalną diakonię oaz rekolekcyjnych.
Uczył religii, był też doradcą życia rodzinnego i ojcem trojga dzieci. Tryskał radością życia, zarażał zaangażowaniem w sprawy Kościoła.

Polecajmy Panu Życia jego duszę, prośmy także o pocieszenie dla Moniki i dzieci.

Pogrzeb odbędzie się w przyszłym tygodniu, szczegóły podamy później.

Niech jego ciało odpoczywa w pokoju a dusza już raduje się oglądaniem oblicza Boga.

 

  •  
  •  
  •