Pielgrzymka Ruchu Światło-Życie: Znajdź swoje miejsce w Kościele

15 września 2018r., w święto NMP Bolesnej, członkowie Ruchu Światło-Życie spotkali się w starym opactwie w Henrykowie na powakacyjnej pielgrzymce dziękczynnej za dar rekolekcji – Oazę Żywego Kościoła 2018 roku. Był to również jak zawsze czas próśb o łaski na kolejny rok formacyjny, który będzie przebiegał pod hasłem „Młodzi w Kościele”.

Moderator diecezjalny, ks. Radosław Rotman, opowiadając o planowanych działaniach, podkreślił, że szczególną troską i modlitwą w tym roku będą otoczone grupy oaz młodzieżowych i Dzieci Bożych. Jesień będzie również czasem refleksji dotyczącej oazy dorosłych, podjętej w czasie VIII Kongregacji Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie.

Katecheza wprowadzająca ks. Radosława Rotmana – posłuchaj

W homilii ks. Rotman przypomniał, że święto patronujące pielgrzymce pokazuje Maryję jako tę, która doświadczyła w życiu wielkiego cierpienia i przeciwności. Ona uczy nas, że kto podejmuje dzieła Boże, traci dla Jezusa czas, własne plany, zdrowie, pieniądze. Wiele osób nie angażuje się w służbę, bo nie chce ponosić związanych z tym trudów i wyrzeczeń. I choć jest w oazowiczach głęboko zakorzenione przeświadczenie, że Ruch wychowuje do bycia dojrzałym chrześcijaninem, do pięknego małżeństwa, to wezwanie do odnalezienia swojego miejsca w Kościele, do diakonii nie zawsze jest przyjmowane i akceptowane. To także jest wyzwanie związane z pogłębianiem formacji w bieżącym roku. Maryja nie porzuciła dzieła Bożego w obliczu zapowiadanych trudności.

Homilia ks. Radosława Rotmana – posłuchaj

Czas pielgrzymki jak zwykle był czasem radości, dzielenia się słowem, świadectwem i chlebem. I niech nam się w tym nowym roku formacyjnym bardzo, bardzo chce zrobić coś więcej dla Jezusa. Nawet jeśli od czasu do czasu trzeba na chwilę zostawić swoją rodzinę albo „opuścić strefę komfortu”. Bóg nie przejmuje się specjalnie komfortem życia, ale daje życie w obfitości. To niekoniecznie to samo.

Wiola Szepietowska

zdjęcia: Michał Szepietowski

 

  •  
  •  
  •