Podziękowanie

Kochani! W imieniu diecezjalnej Diakonii Miłosierdzia chcielibyśmy serdecznie podziękować za zaangażowanie w zbiórkę ubrań oraz środków czystości dla bezdomnych mężczyzn. Dzięki Waszej pomocy udało się zebrać rzeczy, które trafiły do wielu potrzebujących osób. W jednym z rejonów przeprowadzono również zbiórkę pieniędzy, zostały one przeznaczone na zakup około 1000 jajek dla najuboższych rodzin.

Swoją wdzięczność dla Ruchu Światło – Życie wyraził cały zespół Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Akcja ta pokazała, że słowa, które usłyszeliśmy na ostatnim Dniu Wspólnoty, dotyczące miłości względem ubogich, wydały obfity owoc.Papież Franciszek w jednej ze swoich homilii mówił:

(…) w obliczu każdego brata, szczególnie najmniejszego, najsłabszego, bezbronnego i potrzebującego obecny jest wizerunek samego Boga. Gdy spotykamy jednego z naszych braci, musimy zastanowić się, czy jesteśmy w stanie rozpoznać w nim oblicze Boga: czy jesteśmy do tego zdolni ?.

W najbliższym czasie świętować będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego, niech będzie to dla nas wszystkich dobra okazja, aby nasze spojrzenie na drugiego człowieka stawało się bardziej miłosierne. Pragniemy zachęcić wszystkich do udziału w akcjach organizowanych przez diecezjalną Diakonię Miłosierdzia.

  •  
  •  
  •