Podziel się kromką słowa – akcja

Diakonia Ewangelizacji zachęca do włączenia się w dzieło ewangelizacyjne „Podziel się kromką Słowa”. Oto idea: chcemy ludzi i siebie (a może przede wszystkim siebie) ewangelizować przez Pismo Święte. Sprawa prosta, a jednocześnie gdzieś odstawiona i zapomniana.

Myśl jest prosta. Nosisz przy sobie egzemplarz np. Ewangelii wg św. Łukasza. Czytasz go jak często się da, podkreślasz, itp … Mały format sprzyja przeczytaniu w całości – nawet kilka razy. Sam starasz się żyć tym Słowem. Odkrywasz bezcenny skarb, którym będziesz się chciał w sposób naturalny podzielić z innymi (trochę tak, jak z dobrym filmem, książką – ludzi nie trzeba przekonywać, żeby zachęcali kogoś do obejrzenia czy przeczytania).

Modlisz się też za osobę, której ten egzemplarz będziesz mógł dać, np. w pracy, na uczelni, jako owoc rozmowy z nią. Nie chodzi o to, aby sprowadzić Biblię do ulotki rozdawanej na prawo i lewo. Kiedy taką osobę spotkasz, bez straty oddajesz ten egzemplarz, prosząc, aby go przeczytała i jeśli chce przekazała dalej. Oddanie noszonego przez siebie egzemplarza jest zawsze poprzedzone rozmową ewangelizacyjną. Jest to też okazja, aby podzielić się swoim świadectwem oraz tym, dlaczego to słowo jest dla ciebie ważne. Bo dzielę się tym Słowem, którym żyję. Oczywiście ta
osoba musi wyrazić chęć przyjęcia tego prezentu. Później bierzemy kolejny egzemplarz i proces się ponawia.

Więcej o idei i sposobie takiej ewangelizacji:
na stronie Podziel się kromką Słowa
Fanpage na FaceBook
diakonijny e-mail: metoda.pks@gmail.com

Osoby i wspólnoty, które chciałyby włączyć się w tę akcję czy też otrzymać takie małe Pisma św. proszone są o kontakt z Diakonią Ewangelizacji. Nasza diakonia zamówiła 300 egzemplarzy.

Zuzia Wałkiewicz: e-mail zuzia.w.555@gmail.com, tel. 518 628 515
ks. Grzegorz Michalski: e-mail grzesmich@gmail.com, tel. 668 307 855

  •  
  •  
  •