…ponownym odkryciem charyzmatu Ruchu Światło-Życie

Na nowo miałem również okazję w modlitwie podziękować Ojcu Franciszkowi za dar rekolekcji 15-dniowych

Świadectwo z ORDR II st. w Ligocie Polskiej

Pewnie niewiele z czytających to świadectwo osób mogłoby bezbłędnie w pierwszej chwili rozszyfrować akronim ORDR i to II stopnia. I nic w tym dziwnego, gdyż są to rekolekcje specjalistyczne, które w dodatku z uwagi na konieczność poprawnego przekazu mogą być prowadzone tylko przez nieliczne powołane do tej posługi osoby. Oaza Rekolekcyjna Diakonii  Rekolekcyjnej II stopnia, bo tak brzmi pełna nazwa, w której na początku sierpnia br. miałem okazję uczestniczyć, była dla mnie ponownym odkryciem charyzmatu Ruchu Światło-Życie – dzieła Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Podczas tych niecałych sześciu dni przypomniano mi zadanie jakie w Ruchu spełniają rekolekcje zarówno podstawowych stopni I,II,III jak i tematyczne. Na nowo miałem również okazję w modlitwie podziękować Ojcu Franciszkowi za dar rekolekcji 15-dniowych – unikatowej, nawet w perspektywie Kościoła katolickiego, formie przeżywania czasu spotkania z Bogiem. Wizja tych rekolekcji jaką ks. Blachnicki zostawił w darze dla Ruchu przypomina mi trochę wędrówkę po górach, którą bardzo lubię – od jednego szczytu przeżywanego w czwartym dniu rekolekcji ( na I stopniu jest to moment powierzenia życia Chrystusowi) poprzez kolejne w dziesiątym (na II stopniu jest to Pascha) i trzynastym (dzień wspólnoty). Również trud związany z organizacją rekolekcji – do pełnienia tej posługi przygotowuje właśnie ORDR – jak i wysiłek włożony w dobre przeżycie tego zobowiązania są dla mnie obrazem wspinania się po górskich szlakach.

Na koniec tego świadectwa pragnę podziękować Jezusowi Chrystusowi mojemu Panu i Zbawicielowi za dar spotkania z nim podczas tych paru dni rekolekcyjnych, za ukazanie mojego powołania w Ruchu Światło-Życie i wyznaczenia zadań do pełnienia diakonii.

Dodam jeszcze, że owocnemu przeżywaniu rekolekcji w naszym domu w Ligocie Polskiej sprzyjały poprawione warunki lokalowe: wewnętrzna klatka schodowa, dodatkowe toalety i prysznice oraz jak zwykle smaczna i syta kuchnia.

 

Łukasz Kozyra

  •  
  •  
  •