Powrót do parafii – po VIII Diecezjalnej Kongregacji Diakonii

9 marca 2019r. w par. pw. św. Bonifacego odbyła się VIII Diecezjalna Kongregacja Diakonii Ruchu Światło-Życie w Archidiecezji Wrocławskiej. Spotkanie miało charakter roboczy i podjęto na nim najbardziej aktualne sprawy związane z funkcjonowaniem Ruchu w diecezji.

Wśród podjętych w czasie spotkania tematów na pierwsze miejsce wysuwają się planowane zmiany w rejonach Ruchu Światło-Życie. Projekt jest powoli finalizowany. Ze wstępnych planów i relacji moderatora diecezjalnego, ks. Radosława Rotmana,  wynika, że choć widoczne będą na początku przede wszystkim zmiany terytorialne, istotniejsze będą zmiany, które muszą się dokonać w mentalności członków Ruchu odnośnie tego, czym jest rejon i jakie jest jego miejsce w strukturze Ruchu. Te zmiany mają zapoczątkować stopniowe, naturalne wracanie oazowiczów do zaangażowania w konkretnej parafii.

Drugim istotnym projektem jest podjęcie decyzji o rozpoczęciu starań znalezienia miejsca, w którym mogłoby znajdować się wrocławskie centrum Ruchu Światło-Życie. Idea centrum była niezwykle bliska Ojcu Franciszkowi. Wszyscy członkowie Ruchu są zaproszeni do modlitwy w tej intencji – o dobre rozeznanie woli Bożej.

więcej o idei centrum w Ruchu Światło-Życie: Oaza nr 113, lipiec-wrzesień 2014; Centrum, str. 26-75

Prowadzone są również prace związane z nadaniem osobowości cywilno-prawnej Stowarzyszeniu w diecezji (obecnie posiada ono jedynie osobowość kościelną). Pozwoli to usprawnić codzienne funkcjonowanie Ruchu związane m.in. z zarządzaniem finansami czy możliwością podejmowania niektórych wiążących decyzji w imieniu samego Ruchu.

Spotkanie pozwoliło również uczestnikom cieszyć się charyzmatem spotkania, tak charakterystycznym dla Ruchu Światło-Życie. /wsz/

zdjęcia: Michał Szepietowski

  •  
  •  
  •