…przyjmuje mnie taką, jaka jestem i umacnia Swoim Ciałem

Doświadczyłam tego, że przez Eucharystię Jezus przychodzi do mnie, dotyka moich słabości, przyjmuje mnie taką, jaka jestem i umacnia Swoim Ciałem, a także tego, że chociaż często chciałabym, nie muszę wiedzieć wszystkiego, nie muszę byc idealna. Spokojnie, przecież On i tak nigdy mnie nie odrzuci!

Świadectwo z ONŻ II st. w Kowarach

Bardzo zależało mi na tym, żeby pojechać na rekolekcje II stopnia i dobrze je przeżyć, ale jakiś czas przed wyjazdem doszłam do wniosku że nie wiem, jak to zrobić. Postanowiłam więc że wszystko, co mnie spotka w ciągu tych piętnastu dni, będę przyjmować jako Bożą wolę, i kilka razy przekonałam się, że mimo iż mi na początku mogło się wydawać inaczej, to właściwie tak, jak było, było dobrze. Było to cudowne doświadczenie Jego Opatrzności.

Owocem tych rekolekcji jest też jeszcze głębsze i bardziej świadome przeżywanie przeze mnie Eucharystii. Doświadczyłam tego, że przez nią Jezus przychodzi do mnie, dotyka moich słabości, przyjmuje mnie taką, jaka jestem i umacnia Swoim Ciałem, a także tego, że chociaż często chciałabym, nie muszę wiedzieć wszystkiego, nie muszę byc idealna. Spokojnie, przecież On i tak nigdy mnie nie odrzuci!

W czasie rekolekcji doświadczyłam również tego, że Bóg działa przez Swoje Słowo, a Jego obietnice są nadal aktualne. Wystarczy tylko Mu zaufać…

Mimo, że rekolekcje II stopnia nie wyzwalają w uczestnikach tak wielu emocji jak I stopnia, to były one dla mnie czasem nieustannego doświadczania Bożej opieki, troski i Miłości, i za to wszystko CHWAŁA PANU!

Aleksandra Gajek

  •  
  •  
  •