Rejonowy dzień wspólnoty na Krzykach

14 marca członkowie Ruchu Światło-Życie z rejonu Wrocław – Krzyki, spotkali się na wielkopostnym dniu wspólnoty.

Z uwagi na panujące obostrzenia związane z sytuacją zagrożenia epidemicznego, plan dnia wspólnoty został ograniczony do trzech punktów: konferencji moderatora rejonowego ks. Adama Łuźniaka, wspólnej Eucharystii i czasu na namiot spotkania. Całe spotkanie miało miejsce w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu przy ul. Borowskiej. Duża przestrzeń kościoła pozwoliła uczestnikom zachować obowiązujące zasady bezpieczeństwa.

W spotkaniu uczestniczyło ok. 60 osób a tematem przewodnim trzeciego, w tym roku formacyjnym, spotkania była „Nowa wspólnota”. Ksiądz moderator w swojej refleksji zwrócił szczególną uwagę na istotę i znaczenie diakonii stanowiącej cechę wyróżniającą nowej wspólnoty.

Msza święta koncelebrowana była przez trzech kapłanów: moderatora rejonowego ks. Adama Łuźniaka, ks. Kazimierza Srokę – proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu i ks. Stefana Bekalarza, którym towarzyszył diakon Adrian i liczna asysta diakonii liturgicznej.

Dzień wspólnoty miał dwa szczególnie radosne dla całego rejonu akcenty. Pierwszym było uroczyste włączenie do wspólnoty Domowego Kościoła członków nowego kręgu. Krąg ten zakończył okres pilotażu w ubiegłym roku formacyjnym ale z powodu pandemii, dopiero teraz doszło do przedstawienia go całej wspólnocie. Drugim radosnym akcentem była nowopowstała rejonowa diakonia muzyczna, którą wszyscy obecni mogli usłyszeć po raz pierwszy na żywo. Oprawa muzyczna została przyjęta z entuzjazmem i nagrodzona brawami na koniec dnia wspólnoty.

AS


Zdjęcia dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.

  •  
  •  
  •