Rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw

W dniach 10-12 października 2014 r. w parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła na wrocławskich Stabłowicach odbyły się parafialne rekolekcje ewangelizacyjne dla małżeństw, na które zaproszeni zostali małżonkowie z całego dekanatu. Organizatorami rekolekcji była grupa małżeństw z Domowego Kościoła, należąca do różnych rejonów Wrocławia, ale mieszkająca w jego zachodnich dzielnicach oraz Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji Ruchu Światło-Życie. 

Słowo Boże w trakcie rekolekcji głosił moderator diecezjalny naszego Ruchu, ks. Grzegorz Michalski. Dzięki życzliwości i autentycznemu zaangażowaniu kapłanów z tej parafii przez trzy kolejne dni, tj. piątek, sobotę i niedzielę, licznie zgromadzeni uczestnicy (głownie małżonkowie, choć nie tylko) mogli przeżywać odnowienie swojej wiary i relacji z Chrystusem. Bezcenna okazała się pomoc diakonii wychowawczej, dzięki której małżonkowie mogli bardziej świadomie i w skupieniu przeżywać treści rozważań. Każdy z trzech dni rekolekcji koncentrował się wokół prawd o Bożej miłości, grzechu i wyzwoleniu z niego poprzez uznanie i przyjęcie Jezusa jako Pana i Zbawiciela.

Spotkania rekolekcyjne rozpoczynały się Eucharystią z homilią ks. Grzegorza oraz świadectwem małżonków. Kolejnym punktem programu było nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz spotkania w grupach, podczas których uczestnicy w atmosferze wolności mogli podzielić się swoimi refleksjami i przeżyciami. Duch Święty sprawił, iż nieznający się dotąd ludzie otworzyli się, dzieląc często intymnymi i trudnymi tematami, np. trudnościami bądź kryzysami w małżeństwie.

Kulminacyjnym punktem rekolekcji był  niedzielny akt zawierzenia Jezusowi swojego życia oraz uznania Go za Pana i Zbawiciela.

O owocach tego czasu trudno mówić już dziś. Część małżeństw wyraziła chęć kolejnego spotkania oraz być może formowania się w kręgu Domowego Kościoła. Bardzo budujące jest z pewnością to, iż małżeństwa z DK mieszkające w zachodniej części Wrocławia zjednoczyły się w ramach wspólnej akcji ewangelizacyjnej i miały możliwość podzielenia się doświadczeniem swojego życia z Jezusem z innymi. Chwała Panu!

Ania i Krzysiek Strug

Podaj treść

  •  
  •  
  •