Rekolekcje o zobowiązaniach DK – relacja

W dniach 20-22 listopada 2015 r. w parafii pw. św. Faustyny we Wrocławiu odbyły się rekolekcje tematyczne
JAK ŻYĆ ZOBOWIĄZANIAMI DOMOWEGO KOŚCIOŁA W MOCY DUCHA ŚWIĘTEGO”.
2015_11_Zobowiązania_rekZachętą do uczestnictwa były słowa ks. Władysława Nowaka: „…aby wspólnie ze wszystkimi uczestnikami kręgów poznać i przypomnieć sobie czym są zobowiązania, zastanowić się jakie są problemy z ich realizacją i jakie mamy korzyści z życia nimi. Mamy nadzieję, że pomoże nam to umocnić naszą jedność małżeńską i szybciej zbliżyć się do Boga”.

Rekolekcje te poprowadzone były na miejscu w rejonie I DK „Wielka Wyspa”, by umożliwić jak największej liczbie małżeństw uczestnictwo, a skierowane zostały głównie do małżeństw z kręgów z naszego rejonu. Uczestniczyły w nich też małżeństwa z innych rejonów DK oraz z  Sobótki i Kłodzka.

W rekolekcjach wzięło udział 18 małżeństw plus para prowadząca (Krysia i Wiesiek Bratkowie) oraz ks. Igor Urban, a razem z dziećmi było nas 60 osób.

Program obejmował jutrznię, Eucharystię oraz konferencje dotyczące wszystkich zobowiązań DK. Konferencje  składały się z prezentacji komputerowej, świadectw uczestników oraz podsumowania przeprowadzonego przez kapłana. Ostatnim punktem rekolekcji przed Mszą św. parafialną była godzina świadectw.

Wszyscy podkreślali wartość poruszanych tematów, a dla kilku osób odkryciem były niektóre zobowiązania, np. reguła życia. Niektórzy uczestnicy wyrażali pragnienie prowadzenia modlitwy małżeńskiej wg zaproponowanego przez parę prowadzącą sposobu.

 

Krysia i Wiesiek

  •  
  •  
  •