Relacja z III Balu Wszystkich Świętych

Dzieci wychodziły zadowolone. Wśród odpowiedzi młodzieży padły m. in. słowa: „Najlepsza impreza, na jakiej byłam, świetna organizacja”, „Bal super, trzeba tylko zaprosić więcej szkół”, „ Wszystko było fajne”, „Najlepszy bal na świecie”.

III Bal Wszystkich Świętych

Tradycyjnie już, w sobotę na tydzień przed Uroczystością Wszystkich Świętych w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące, można było poczuć niebiańską atmosferę na Balu Wszystkich Świętych. Jego trzecia edycja odbyła się w tym roku pod hasłem: „Błogosławieni miłosierni”, które miało stanowić  zachętę do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Impreza składała się z dwóch części – balu dla dzieci i balu dla młodzieży.

Bal dla dzieci

W godz. 13:00-16:00 bawiło się 120 dzieci z Brzeziej Łąki, Wrocławia i okolicznych miejscowości. Zabawa rozpoczęła się marszem wszystkich świętych, po czym nastąpiły wspólne zabawy, konkursy i tańce animowane przez Andrzeja i Renatę Kuś z Domowego Kościoła, wspomaganych przez młodzież. Które zabawy zostaną w pamięci? Niekwestionowaną atrakcją była prezentacja świętych postaci i pamiątkowe zdjęcie w dużej ramie obrazu. Dzieci bardzo zaangażowały się również w tworzenie „papierowej orkiestry”, której gra przysporzyła wiele radości zarówno małym wykonawcom, jak i rodzicom, przypatrującym się poczynaniom swoich pociech w Restauracji pod Dobrym Aniołem. Na koniec mali uczestnicy mogli pokołysać się w rytmie hip-hopu do piosenek ks. Jakuba Bartczaka, który wykonał je osobiście, przekonując że każdy może zostać świętym.

Bal dla młodzieży

Część druga balu – dla młodzieży – rozpoczęła się o godz. 17:00 uroczystym Polonezem, po czym wszyscy zostali porwani przez klimatyczny utwór Budki Suflera ”Bal wszystkich świętych” w przygotowanym wcześniej układzie tanecznym. Następnie, nieśmiertelna „Belgijka” pomogła zintegrować się grupie 87 młodych ludzi. Spontaniczny taniec do młodzieżowej muzyki przerywany był tańcami prowadzonymi oraz układami tanecznymi do piosenek o Bogu i wierze. Zaletą wszystkich animowanych tańców było to, iż każdy mógł się w nie włączyć i poczuć częścią grupy. Punktem kulminacyjnym stało się wspólne wykonanie układu tanecznego do hymnu ŚDM „Błogosławieni Miłosierni”, któremu towarzyszyła prezentacja multimedialna oraz poruszający taniec z czerwonymi i niebieskimi flagami Iwony i Wiktorii z Wrocławskiej Akademii Tańca. Ponadto, gośćmi specjalnymi balu były Karolina i Agata z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego, które przygotowują się do wyjazdu na misje. Niespodzianką wieczoru okazał się beat box w wykonaniu trzech licealistów oraz jednoosobowy kabaret – step up. Wspólnie odśpiewana i zatańczona ze świecami pieśń – modlitwa „Millenium Prayer” Cliffa Richarda w intencji wszystkich bliskich

zmarłych zakończyła imprezę.

Wrażenia

Co o zabawie myślą sami uczestnicy? Dzieci wychodziły zadowolone. Młodzież zapytaliśmy o to w anonimowej ankiecie. Wśród odpowiedzi padły m. in. słowa: „Najlepsza impreza, na jakiej byłam, świetna organizacja”, „Bal super, trzeba tylko zaprosić więcej szkół”, „ Wszystko było fajne”, „Najlepszy bal na świecie”.

Organizatorzy

Całe wydarzenie zostało zorganizowane przy współpracy kilku środowisk: Ruchu Światło-Życie; Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące; Parafii p.w. Świętego Mikołaja Biskupa w Brzeziej Łące oraz Prywatnego Gimnazjum Salezjańskiego im. Św. Edyty Stein we Wrocławiu. Uczestnicy obu części nie musieli płacić za wejście na bal, co miało znaczenie symboliczne – wstęp do  nieba jest przecież bezpłatny!

Podziękowania

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym impreza mogła zostać zorganizowana. Dziękujemy wspólnocie domowego kościoła – Danie i Darkowi Stępień za błogosławieństwo dla tej inicjatywy; Reni i Andrzejowi  Kuś za prowadzenie zabawy; Grzesiowi Lidzbarskiemu za troskę o nagłośnienie; Ewie Lidzbarskiej za sprawowanie pieczy nad cateringiem; wszystkim małżeństwom, które zadbały, by nikt nie był głodny; Darkowi Kostrubies, który zebrał i przywiózł żywnościowe dary. Dziękujemy za konkretne wsparcie naszej parze rejonowej – Asi i Darkowi Smazom, a także Michałowi Smazie za pełnienie roli naszego szofera i operatora multimedialnego podczas balu.

Dziękujemy  pani dyrektor Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich, pani Jolancie Gadowicz, za udostępnienie sali i otwarcie szkoły dla uczestników zabawy; wszystkim rodzicom i młodzieży z Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich, którzy poświecili dużo sił i czasu  na dekorowanie sali. Wielkie podziękowania kierujemy również pod adresem  nauczycieli i pracowników tej szkoły za ich pomoc i opiekę w trakcie imprezy. Podziękowania przekazujemy także na ręce księdza dyrektora Gimnazjum Salezjańskiego im. Św. Edyty Stein we Wrocławiu – księdza Jana Gondro  i nauczycieli – pani Justyny Kostrubies i pani Joanny Palmowskiej za zbieranie zapisów i reklamowanie Balu w ich szkole.

Naszą wdzięczność przekazujemy również wszystkim młodym animatorom z Gimnazjum Salezjańskiego, Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich oraz Ruchu Światło-Życie i innym, którzy uczestniczyli w próbie tańca, pomagali w animowaniu zabawy dla dzieci i zaprezentowali uwielbieniowo-ewangelizacyjne układy taneczne  na balu.

Dziękujemy także naszym gościom specjalnym – ks. Jakubowi Bartczakowi, Iwonie i Wiktorii z Wrocławskiej Akademii Tańca oraz Agacie i Karolinie z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego.

Dziękujemy także wszystkim,  którzy finansowo wsparli nasz Bal – Radzie rodziców Zespołu Szkół im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące,  księdzu proboszczowi Jerzemu Żytowieckiemu  wraz z Radą Parafialną i wszystkim ofiarodawcom parafii pw. Św, Mikołaja Biskupa w Brzeziej Łące,  panu Ryszardowi Bęben i panu Pawłowi Ambrozikowi – właścicielowi sklepu Amber w Brzeziej Łące.

Dziękujemy osobom i instytucjom, które objęły patronat honorowy i medialny  nad  balem – księdzu Biskupowi Andrzejowi Siemieniewskiemu, pani wójt Gminy Długołęka, Radiu Rodzina, Tygodnikowi Niedziela i Gościowi Niedzielnemu.

I wreszcie – gorąco dziękujemy wszystkim, którzy modlitwą wspierali to dzieło. Nadal polecajmy Bogu wszystkich  uczestników balu, prosząc o dobre owoce tego czasu w ich życiu.

Wszystkim gorąco dziękujemy i zapraszamy, jak Bóg da, za rok!

Za wszystko Panu naszemu chwała!

Zachęcamy do odwiedzenia strony Gościa Wrocławskiego – można tam przeczytać reportaż z części młodzieżowej i obejrzeć zdjęcia.

Koordynatorzy balu – Marta i Paweł Masternak

  •  
  •  
  •