Relacja z Oazy Modlitwy: Jezu, Ty się tym zajmij

W dniach 26-28 października 2018 r. odbyła się Oaza Modlitwy, prowadzona przez moderatora diecezjalnego, ks. Radosława Rotmana, oraz Diecezjalną Diakonię Modlitwy.

Tematem przewodnim Oazy stała się modlitwa zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij”. Odkrywaliśmy, co oznacza całkowite zaufanie Panu, i co może nam w tym przeszkadzać.

Konferencja księdza prowadziła nasze myśli do pełnego zawierzenia Bogu w każdej sytuacji naszego życia  i postawy dziękczynienia i uwielbienia Pana we wszystkim. Dostaliśmy słowa zachęty, by codziennie, w różnych momentach dnia,  oddawać chwałę Panu i spontanicznie dziękować  za wszystko, co prowadzi do wolności i pokoju serca.

Błogosławionym czasem były spotkania w małych grupkach, gdzie mogliśmy dzielić się swoimi przeżyciami, odkrywać wspólnie Słowo kierowane do każdego z nas i wzajemnie się sobą ubogacać. Wśród uczestników nie zabrakło i tych najmłodszych, i tych najstarszych. Dzieci, młodzież, dorośli, małżeństwa, wszyscy razem mogliśmy doświadczyć głębokiego zjednoczenia na modlitwie.

Był to bogaty w treści i przeżycia czas, a Boża radość rozpierała niejedno serce.

Agnieszka


To był cudowny czas, który dał mi Pan. Czas dla Pana, czas dla drugiego człowieka, bez pośpiechu, jaki niesie dzisiejszy świat. Całkowite oddanie się Jezusowi, zawierzenie, aby Jezus zajął się moimi problemami, tym, z czym sobie nie daję rady. Na pewno otrzymałam radość, pokój serca, i przeświadczenie, że nie jestem sama. Jest Jezus. Uwielbienie Boga – czułam się tak, jakby nikogo obok mnie nie było, tylko Jezus i ja. To czas, gdy Jezus działał, Jego czas. Cudowne chwile na namiocie spotkania, na Eucharystii oraz moje dawanie się innym przez posługę w grupce czy poprzez modlitwę wstawienniczą. Teraz nadszedł czas pracy nad sobą.

Krystyna

  •  
  •  
  •