Relacja z RDW – 23.10.2016 – Wrocław Południe

Miłosierni niosący Ewangelię

23 października br. przeżywaliśmy jesienny Rejonowy Dzień Wspólnoty w parafii pw. św. Franciszka przy ul. Borowskiej we Wrocławiu. Uczestniczyli w nim członkowie Ruchu Światło-Życie z parafii pw. Franciszka, św. Augustyna i Najświętszego Zbawiciela.

O 13:00 zebraliśmy się w kościele na wspólnej Eucharystii, którą sprawowali kapłani z parafii oraz br. Tomasz Duszyc. Następnie przeszliśmy do tzw. rotundy i tam mogliśmy zawiązać wspólnotę przy wytrawnym oraz słodkim poczęstunku. Powitali nas Agnieszka i Leszek Kowalowie. Każdy miał też możliwość zapisania się do małej grupy u Ewy i Czarka Zieniewiczów oraz zakupu publikacji wydawnictwa Światło-Życie u Ani i Bartka Jurkiewiczów. Podczas spotkania Diakonia Miłosierdzia zbierała artykuły higieniczne dla Stowarzyszenia Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska.

_dsc0022

Konferencję na temat „Miłosierni niosący Ewangelię” wygłosił ks. Mateusz Ciesielski – moderator rejonu Wrocław Południe. Mówił o konieczności służenia i głoszenia Dobrej Nowiny przez Ruch oraz o trudzie takiej posługi. Jesteśmy do tego powołani przede wszystkim we własnych rodzinach, ale też powinniśmy rozeznać, w jaki sposób możemy świadczyć o Panu Bogu np. w pracy, w szkole czy wśród obcych osób.

Po konferencji przyszedł czas na trzy świadectwa. O nawróceniu na rekolekcjach oazowych i przełamaniu swojej nieśmiałości opowiedziała nam szesnastoletnia Kasia. Ewa z kolei pokazała, że Pan Jezus musi być numerem 1 również w życiu zawodowym, choć czasem jest to bardzo trudne, np. w zawodzie farmaceuty. Jako ostatni dał świadectwo Bartek. Mówił o szukaniu konkretów i spotkaniu Pana Boga na rekolekcjach dla ministrantów w Carlsbergu, co zapoczątkowało u niego proces stawania się prawdziwym mężczyzną. Ponadto mieliśmy okazję usłyszeć, jak wielką potęgę ma nasza modlitwa w sprawach po ludzku beznadziejnych. Na koniec świadectw spontanicznie w formie dziękczynienia oraz uwielbienia mogliśmy okazać wielkość działania Pana Boga w naszym życiu. Odbyło się także uroczyste przystąpienie do Ruchu trzech małżeństw.

_dsc0032

Po czasie indywidualnej modlitwy w ramach Namiotu Spotkania podzieliliśmy się na małe grupy. Mieliśmy chwilę na zastanowienie się, jak objawia się Boże miłosierdzie w naszym życiu, a dla lepszego zobrazowania tego rysowaliśmy na kartkach nasze drogi życia. Później dzieliliśmy się fragmentem Ewangelii wg św. Łukasza o młodzieńcu z Nain (Łk 7,11-23).

Na koniec już wszyscy wraz z pociechami, które wcześniej zabawiały się pod okiem diakonii wychowawczej prowadzonej przez Magdę i Tomka Sochów, przyjęliśmy błogosławieństwo z rąk ks. Mateusza Ciesielskiego i rozeszliśmy się świadczyć o Bożym miłosierdziu w naszej codzienności.

Iwona i Artur Korzekwowie

Zapraszamy również do obejrzenia pełnej fotogalerii z tego RDW!

  •  
  •  
  •