Sesja o Pilotowaniu Nowych Kręgów: 3-8.07.2012

Mimo, że wielu z nich już pilotowało kręgi, to jednak pragną zgłębić charyzmat jeszcze bardziej, aby lepiej pełnić swoją posługę

W dniach od 3 – 8 lipca wzięliśmy udział w Sesji o pilotowaniu nowych kręgów DK, która odbyła się w Ligocie Polskiej, niedaleko Wrocławia. Zorganizowała  ją para diecezjalna, Ewa i Andrzej Małolepszy, a prowadzili Grażyna i Roman Strugowie. Nazywa się to sesja , ale w gruncie rzeczy są to 4-dniowe rekolekcje poświęcone konkretnemu tematowi.

Już od jakiegoś czasu planowaliśmy wziąć udział w takiej sesji. I dobrze się złożyło, bo właśnie niedawno znalazło się kila małżeństw chętnych do poznania drogi Domowego Kościoła, a para rejonowa zaproponowała nam ich pilotowanie.
Ponieważ będzie to nasze pierwsze prowadzenie nowego kręgu i nie posiadamy doświadczenia z tym związanego, te rekolekcje były nam bardzo potrzebne i wyjaśniły nam wiele istotnych rzeczy. Była tam część poświęcona temu, jak powinno poprawnie przebiegać i wyglądać comiesięczne spotkanie kręgu. Mimo tego, że jesteśmy w kręgu DK wiele lat , zauważyliśmy kilka nieprawidłowości, które teraz będziemy się starali poprawić.

Poznaliśmy ludzi z różnych stron Polski, którym zależy na zachowaniu charyzmatu Ruchu Światło – Życie i na właściwym przekazywaniu go nowym małżeństwom wstępującym do Ruchu. Mimo, że wielu z nich już pilotowało kręgi, to jednak pragną zgłębić charyzmat jeszcze bardziej, aby lepiej pełnić swoją posługę.

            Był to dla nas bardzo owocny czas, spędzony w serdecznej atmosferze i na znakomitych katechezach. W tym czasie nasi dwaj synowie uczestniczyli w swoich rekolekcjach młodzieżowych, gdzie mogą się formować w swoim środowisku wiekowym – za co Chwała Panu.

  Gosia i Krzysztof Wańczyk

  •  
  •  
  •