Sprawozdanie z wrześniowego spotkania DOR

Zgodnie z powziętym planem, w czwartek 22.09.2016 r. odbyło się pierwsze w nowym roku formacyjnym spotkanie Diakonii Oaz Rekolekcyjnych. Uczestników było dosyć sporo, ale wciąż potrzebujemy nowych rąk do pracy, głów do myślenia i serc do modlitwy, więc jeśli szukasz swojego miejsca w diakonii Ruchu Światło-Życie lub czujesz, że Pan Bóg powołuje Cię do służby – nie wahaj się dłużej i przyjdź na kolejne spotkanie, które odbędzie się już w czwartek 20.10.2016 r., jak zwykle o 1900 „pod czwórką”.

Tymczasem nasze wrześniowe „zebranie” rzuciło nieco światła (i życia) na to, co już zostało zrobione i na to, co jeszcze przed nami.

mini-file2

Rozpoczęliśmy pieśnią do Ducha Świętego i odmówieniem nieszporów.  Następnie parę słów wygłosił Darek Stępień, przypominając wszystkim zebranym, dlaczego rekolekcje są tak ważne i dlaczego ojciec  Blachnicki przykładał do nich ogromną wagę.  Po krótkim komentarzu ks. Jerzego Żytowieckiego – moderatora DOR, który przypomniał nieco historii, dziękując także Eli i Irkowi  Szulcom – poprzednim odpowiedzialnym, Andrzej Cwynar (aktualny odpowiedzialny) przystąpił do omawiania działań już podjętych przez Diakonię, a także szerokich i dalekosiężnych planów, jakie przed nami. Dzieje się naprawdę dużo, a praca odbywa się na wielu polach. Szczególnie ważne wydają nam się dwa tematy: kwestia kapłanów w kręgach i na rekolekcjach, a właściwie trudności w ich pozyskiwaniu, a także diakonii wychowawczej na Oazach, a właściwie trudności w jej pozyskiwaniu. Stąd też sporo czasu zajęło nam opowiedzenie, co już się wydarzyło, a co jeszcze przed nami po to, żeby rozwiązać te dwa ważkie problemy.

Był także czas na krótką burzę mózgów, a pozostali uczestnicy spotkania  zostali poproszeni o zasygnalizowanie tematów, które wydają im się ważne w kwestii organizowania rekolekcji w przyszłości. Wszystkie propozycje i przemyślenia, a było ich sporo, zostały spisane i będziemy je omawiać  na kolejnych spotkaniach.

mini-file3

Wreszcie na koniec spotkania przyszedł czas na uroczyste podziękowania, które ks. Jerzy oraz Darek Stępień osobiście przekazywali parom odpowiedzialnym, animatorom i moderatorom oaz, które odbyły się w minionym roku formacyjnym. Oprócz bezcennego uścisku dłoni, wręczane były małe upominki i dyplomy.

Spotkanie zakończyliśmy 10-minutową modlitwą uwielbienia, którą poprowadziła Monika Mosior.

mini-file1

Ponawiamy apel o włączenie się w prace DOR, gdyż „żniwo wielkie, ale robotników mało”. Oprócz nadchodzącego wielkimi krokami spotkania 20. października, zapraszamy Was także 17 listopada 2016 r. Spróbujemy wtedy dokładniej rozeznać potrzeby osób i grup, które chcą zorganizować rekolekcje w przyszłym roku. Być może uda nam się również połączyć jakieś zespoły, które będą się mogły wzajemnie wspomagać w wykonywanej służbie. Czekamy na Ciebie (i tu taki palec wskazujący wystający z monitora;)

Marta Zawierta

 

  •  
  •  
  •