Sprawozdanie ze spotkania w Ligocie

Szczęść Boże!

W dniach 9-10 czerwca br. uczestniczyliśmy w dwóch ważnych wydarzeniach wspólnoty Domowego Kościoła naszej diecezji. W piątek, 9 czerwca, wraz z całym kręgiem diecezjalnym spotkaliśmy się w Domu Rekolekcyjnym w Ligocie Polskiej na wyborach nowej pary diecezjalnej. Przyjechała też para filialna – Gabrysia i Józek Sobczyk. Rozpoczęliśmy od Mszy św., którą sprawował ks. Grzegorz Michalski, nasz Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie. Później rozpoczęliśmy wybory. Józek Sobczyk przypomniał i wytłumaczył nowe zasady wyboru par diecezjalnych. On z żoną i ks. Grzegorz liczyli głosy. Poprzez wybory wskazaliśmy kolejność kandydatów do pełnienia posługi pary diecezjalnej. Najwięcej głosów otrzymali Ala i Piotr Kuropkowie, następnie Dorota i Łukasz Kozyrowie, a na trzecim miejscu Grażyna i Zygmunt Dziwińscy. Taką informację otrzymał ks. abp Józef Kupny. Obecnie czekamy na jego decyzję w tej sprawie.

Następnego dnia, w sobotę, przeżyliśmy Mszę św., w trakcie której małżeństwa z kręgów po pilotażu wstąpiły do Domowego Kościoła. To już czwarte takie spotkanie. Z roku na rok do Ligoty przyjeżdża coraz więcej osób, coraz więcej małżeństw wstępuje do DK. Tym razem zapowiedziało się trzydzieści osiem małżeństw, a do Ligoty przyjechało czterdzieści jeden z ośmiu kręgów, które zakończyły pilotaż. Było ich tak dużo, że mieliśmy problem ze zmieszczeniem się w ośrodku podczas Eucharystii. Pogoda z rana nie dopisała, padał deszcz. Musieliśmy więc przeżywać Mszę św. w jadalni ośrodka. Do Ligoty przyjechało ok. 160 osób, nie było więc możliwości, by wszyscy zmieścili się w jadalni. Część osób stała przed jadalnią, część jeszcze dalej.

Po Komunii św. ks. Jacek Olszewski, jeden z poprzednich Moderatorów Diecezjalnych Domowego Kościoła zapytał wszystkie nowe pary czy chcą formować się w DK i w ten sposób dążyć do świętości w małżeństwie i rodzinie. Następnie małżonkowie przyjęli z rąk kapłana zapaloną świecę, a po błogosławieństwie przekazywaliśmy im drobną pamiątkę.

W trakcie Eucharystii przestało padać, szybko się osuszyło i mogliśmy wyjść na dwór. Po dużym ścisku, w jakim wcześniej byliśmy, wyjście poza Dom Rekolekcyjny było bardzo miłe. Nastąpiła agapa. Mieliśmy czas na rozmowy ze sobą, przeżywanie radości związanej ze spotkaniem z innymi osobami, małżeństwami. Dzieciaki natomiast miały możliwość spotkania się z klownem, którym był nasz najstarszy syn. Ten czas minął bardzo miło i bardzo szybko.

Spotkanie w Ligocie odbyło się dzięki pracy wielu osób. Ks. Bogusław Stec – kustosz Domu Rekolekcyjnego zadbał o przygotowanie ośrodka i terenu wokół niego, a także o zupę dla nas. Wiele osób (par rejonowych i innych) zadbało o zakupy, pomagało przy wynoszeniu stołów, ław, pomagało przy sprzątaniu. Inni kapłani – ks. Grzegorz Michalski, ks. Jacek Olszewski i ks. Marcin Sternal – służyli nam sprawowaniem Eucharystii; ks. Grzegorz także przy wyborach nowej pary diecezjalnej. Wszystkim za wszystko serdecznie dziękujemy.

„…małżeństwa z kręgów po pilotażu wstąpiły do Domowego Kościoła” – fotogaleria

Spotkanie DK w Ligocie Polskiej – fotogaleria

Szczęść Boże,
Dana i Darek Stępniowie

  •  
  •  
  •