Świadectwa z OR II st. w Krnovie

Rekolekcje w Krnovie przyniosły i przynoszą owoce. Obydwoje otrzymaliśmy wiele odpowiedzi na nurtujące pytania. Namiot Spotkania i codzienna celebracja Słowa Bożego pozwoliły nam osobiście na bliskie spotkanie z najwspanialszym Przyjacielem. Tomasz pod natchnieniem Ducha Świętego i osób serdecznych przystąpił do Sakramentu Pojednania. Służył do mszy, czytał i stawał się posłuszny woli Boga. Widzimy dziś, jak bardzo nas do siebie zbliżyły rekolekcje. Wspólna modlitwa rodzinna, osobista i dialog, który zmienia się w modlitwę małżonków. Z głębi serca dziekujemy Ojcu Bogdanowi za homilie, które przemieniały nasze serca. Eli i Irkowi za trud, jaki włożyli w organizację tych rekolekcji oraz za każdą osobę, jaką Bóg postawił na naszej drodze.
Serdeczne Bóg zapłać!
Marzena i Tomek Jaroccy z Belgii

DSC03799

Szczęść Boże!
Mam na imię Danuta, wraz z mężem Antonim przyjechaliśmy z Gdyni. Pan nas wezwał, abyśmy przeżyli ze wspólnotą Domowego Kościoła Oazę Rodzin II st. organizowaną przez diecezję wrocławską. Podczas tych rekolekcji Bóg pokazał nam, jak wiele mamy zniewoleń. Podobnie, jak Izraelici w Księdze Wyjścia, i my możemy zostać wyzwoleni, powierzając się Panu Bogu, bo tylko On ma moc, by nas uwolnić. Byliśmy świadkami wielu przeżyć i doświadczeń Bożej Mocy, kiedy to Bóg mówił, aby Mu całkowicie zaufać. Tego też doświadczyłam w dniu Zesłania Ducha Świętego, przez deszcz i moje łzy zostałam oczyszczona i uwolniona od lęku oraz braku pewności siebie. Pan powiedział mi :”Nie lękaj się, Ja jestem z tobą”. Poczułam radość i pokój w sercu. Bóg dał nam czas, którego jesteśmy dzierżawcami. Ten czas został dobrze zagospodarowany zarówno dla ducha jak i dla ciała. Dzięki przeżytym rekolekcjom mamy siłę, aby dalej odważnie iść przez życie i świadczyć o Nim w naszej rodzinie, parafii i wszędzie tam, gdzie nas pośle.
Danuta i Antoni

DSC03700

Czas rekolekcji, które dał nam Pan przeżyć, był czasem naszej jedności małżeńskiej z Bogiem, czasem rozbudzania naszego Ducha. To także czas dla nas trudny, wypełniony zajęciami: dużą ilością przekazywanej wiedzy – szkoła liturgiczna, oraz dyżurami. Ale to także czas dobrych spotkań w kręgu, na korytarzu, przy gorących malinach…

Codzienny krąg biblijny, na którym rozważaliśmy Księgę Wyjścia, odnosiliśmy do naszego życia, dzieląc się własnymi doświadczeniami. Adoracja Najświętszego Sakramentu, codzienna Eucharystia, Namiot Spotkania to elementy rekolekcji, które nas poruszały i przymuszały do weryfikowania  naszych wzajemnych małżeńskich relacji.

Mocno przeżyliśmy sakrament pokuty i pojednania, nałożenie rąk przez kapłana oraz celebrację Paschy.

„Jasną i wielką” postacią rekolekcji (nie tylko fizycznie) był o. Bogdan Waliczek (paulin), Boży człowiek, którego homilie bardzo nas poruszały, a jego śpiew to chóry anielskie.

Ela i Irek to dla nas ludzie mocni w wierze, dla których nie ma kompromisów w zobowiązaniach DK. To dzięki nim zrozumieliśmy potrzebę zweryfikowania naszego podejścia do zobowiązań (darów).

Dziękujemy dziś Bogu za ten czas rekolekcji, za ludzi, których postawił na naszej drodze, aby umacniali nas w wierze.

Panie Boże, dziękujemy Ci, że potwierdziłeś wybór właściwej dla nas wspólnoty, która przyczynia się do pogłębiania naszego rozwoju duchowego oraz  więzi małżeńskiej i rodzinnej.

Bogu niech będą dzięki!
Ula i Piotr

DSC03708

DSC03772

DSC03801

DSC03821 - Kopia

DSC03838

DSC03883

DSC03891

Fotografie: udostępnił Dariusz W.

  •  
  •  
  •