Szkoła Animatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej 2020/2022

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkole Animatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej 2020/2022!

Diecezjalna Szkoła Animatora jest szkołą uczniów Chrystusa, którzy pragną podjąć, bądź już podejmują diakonię na drodze charyzmatu Ruchu Światło–Życie. Jest ona pomocą dla osób po formacji podstawowej Ruchu Światło-Życie, które chcą dojrzewać do posługi animatorów małych grup, chcą wzrastać w posłudze, bardziej poznawać charyzmat Ruchu oraz – we wspólnocie braci i sióstr uczyć się służby – dla Ruchu, a przez Ruch dla Kościoła.

Eucharystia, modlitwa, spotkania w grupach, konferencje, warsztaty, dzielenie się doświadczeniami, spotkania z Żywym Kościołem, rozmowy przy kawie i herbacie to stałe punkty programu DSA. Istotnym elementem uczestnictwa w DSA jest formacja pomiędzy spotkaniami oraz indywidualne spotkania z animatorem grupy DSA.

DSA trwa 2 lata i składa się z 10 zjazdów weekendowych (5 w roku). Warunkiem uczestniczenia w DSA jest gotowość do udziału we wszystkich zjazdach i w całym programie.

W Szkole Animatora może brać udział każdy, kto jest na drodze formacyjnej Ruchu Światło-Życie i pragnie posługiwać na rzecz dziecięcych, młodzieżowych, studenckich oraz dorosłych wspólnot Ruchu zarówno w ciągu roku, jak również podczas rekolekcji wakacyjnych.

Warunkiem uczestnictwa w DSA jest przeżycie rekolekcji 3 st. ONŻ. Zgłoszenia osób, które są na wcześniejszym etapie formacji będą rozpatrywane indywidualnie przez Moderatora Diecezjalnego przy udziale Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii.

Jeśli chcesz stać się prawdziwym narzędziem w rękach Boga i pragniesz głębokiej formacji duchowej, modlitwy i doświadczenia wspólnoty to czekamy na Ciebie.


Miejsce

Na dzień dzisiejszy planujemy spotkania DSA w Domu Ruchu Światło-Życie w Ligocie. Jednak wszystko zależy od sytuacji związanej z koronawirusem.

Czas trwania

Każda sesja weekendowa DSA rozpoczyna się kolacją w piątek (ok. 18.30), a kończy obiadem w niedzielę (ok. 13.30) – bardzo istotne jest, aby uczestniczyć w całej sesji – od początku do końca.

Koszt

100 zł


Zgłoszenia można dokonać przez formularz: https://cutt.ly/SA20.

Termin zgłoszeń: 5 października 2020 r.


Terminy zjazdów

  1. 23-25 października 2020 r. – temat: Modlitwa
  2. 20-22 listopada 2020 r. – temat: Liturgia
  3. 5-7 luty 2021 r. – temat: Świadectwo
  4. 19-21 marca 2021 r. – temat: Nowa Kultura
  5. 23-25 kwietnia 2021 r. – temat: Agape

Zapraszamy i czekamy na Was!

Moderator Diecezjalny ks. Radosław Rotman
oraz Moderator DSA ks. Grzegorz Michalski
wraz z diakonią

  •  
  •  
  •