W Nim rzeczywiście mamy życie

Tegoroczne Misterium Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa przyszło nam przeżywać w niezwykłych okolicznościach.

Przytłaczająca większość z nas nie mogła uczestniczyć w obchodach Triduum Paschalnego w swoich kościołach i wielu bardzo cierpiało z tego powodu. Dodatkowo to wszystko, co się dzieje wokół nas, w związku z ogólnoświatową pandemią, sprawia, że po ludzku nie wiemy, jaka przyszłość nas czeka i jak to się skończy dla nas wszystkich. To sprawia, że nasza wiara przeżywa swoistą próbę.

Takie sytuacje kryzysu, bezradności, niepewności, cierpienia czy straty mogą być również szansą pełniejszego zjednoczenia się z naszym Panem Jezusem Chrystusem, oparcia się na Nim, przez przejście wraz Nim drogą krzyża oczyszczającą naszą wiarę nadzieję i miłość, umierania dla swoich planów na życie, po to, aby wraz z Nim zmartwychwstać do prawdziwego życia w wolności dzieci Bożych.

Obyśmy potrafili lepiej pojąć tajemnicę miłości Boga do nas i uwierzyć, że w Nim rzeczywiście mamy życie, które wybiega poza doczesność. Oby rozbłysła w naszym życiu tajemnica krzyża, na którym „Życie śmiercią kona, lecz z tej śmierci życie tryska”.

Jan Paweł II, wielki przyjaciel Ruchu Światło-Życie, którego setną rocznicę urodzin będziemy obchodzili właśnie w tym roku, powiedział kiedyś: „Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie.” Krzyż jest więc wpisany w życie każdego z nas. Jednak tylko w zjednoczeniu z krzyżem naszego Pana Jezusa Chrystusa staje się on krzyżem zwycięskim, bo prowadzącym do poranka zmartwychwstania. Życzymy sobie i wam właśnie tej radości Wielkanocnego Poranka, zadziwienia pustym grobem i aniołem, który mówi: «Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział. Przyjdźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: „Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie”.

Diakonia Komunikowania Społecznego

  •  
  •  
  •