Wielkopostny RDW Rejonu IV Ruchu Światło-Życie

 

W wiosennych nastrojach w niedzielę 12 marca Wspólnota Oazowa z parafii św. Augustyna, z parafii św. Franciszka z Asyżu i z parafii Najświętszego Zbawiciela z Wojszyc spotkały się punktualnie o 1400 w kościele św. Augustyna przy ul. Sudeckiej. Agnieszka i Leszek Kowalowie pięknie nas powitali i zawiązali wspólnotę.

Po krótkim przygotowaniu przez Diakonię Muzyczną rozpoczęła się Msza św. celebrowana przez ks. Adama Lota oraz przez ks. Mateusza Ciesielskiego i br. Tomasza Duszyca OFMCap w asyście naszej Diakonii Liturgicznej. Młodzieżowa Diakonia Muzyczna zadbała o odpowiednią do okresu postu oprawę muzyczną. Wysłuchaliśmy homilii ks. Mateusza uświadamiającej nam, jak powinniśmy przeżywać okres Wielkiego Postu i jak przygotować się do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Po Mszy św. przeszliśmy do sali nr 4 na Agapę. Przy wspólnym posiłku mogliśmy nacieszyć się sobą i zapisać się w Diakonii Witania. Okazało się, że padł rekord obecności – ponad 100 osób (nie licząc sporej gromadki dzieci).

O 1620 wysłuchaliśmy konferencji ojca Tomasza na temat: „Wspólnota miejscem doświadczania miłosierdzia”. Myślę, że większość z nas uświadomiła sobie, jak ważna jest wspólnota w naszym wspólnym dążeniu do zbawienia i jak ważna jest wzajemna pomoc i miłosierdzie. Wysłuchaliśmy też dwóch poruszających świadectw – Piotra dzielącego się z nami wielką radością, jaką przeżywał po dobrze odbytej spowiedzi i świadectwa Siostry opowiadającej o sile, jaką daje Pan do spełniania trudnych, miłosiernych posług przy ciężko chorym ojcu.

Po modlitwie uwielbienia przeszliśmy do kościoła na Namiot Spotkania. Następnie w małych grupach i w oparciu o przygotowane fragmenty Pisma św. dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami dotyczącymi sprawy przebaczania innym, miłości i miłosierdzia Pana Boga do człowieka. Na zakończenie ks. Mateusz udzielił nam kapłańskiego błogosławieństwa. Dziękujemy Panu Bogu i sobie nawzajem za ten dzień. Chwała Panu!

Zofia Michalska

Zapraszamy też do obejrzenia FOTOGALERII.

  •  
  •  
  •