Wspólne obchody rocznic

Wspólne obchody rocznic, a szczególnie rocznicy Ślubu to bardzo dobry pomysł! na jaki wpadli Marta i Paweł Masternak. Cieszymy się wraz Nimi – Małgorzta i Adam Baltyn

Oto relacja Marty i Pawła:

13 października 2012 roku mija nasza piąta Rocznica Ślubu. Dlatego to wyjątkowe dla nas święto postanowiliśmy uczcić w wyjątkowy, a jednocześnie bliski nam sposób. Podobnie jak 5 lat temu i po przezwyciężeniu sporych trudności (problem z zebraniem grupy, problem ze wstaniem skoro świt w sobotę, itp.), wyruszyliśmy do Sobótki na Ślężę.

Od rana dopisywały nam dobre humory, gdyż pogoda, mimo niekorzystnych prognoz, zapowiadała się wspaniale – było bardzo ciepło, a niebo za Wrocławiem bezchmurne, wręcz błękitne! Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy od Mszy Świętej o godz. 900 w Sanktuarium Matki Bożej Nowej Ewangelizacji, by podziękować Bogu za te 5 wspólnych lat.

Posileni duchowym Pokarmem wyruszyliśmy w trasę. Nasze zmysły już od początku były karmione wielobarwnymi widokami, zapachem jesiennych liści, świeżym powietrzem i ciepłymi promieniami słońca. Po drodze znaleźliśmy też czas na wzmacniający posiłek – taką naszą małą ucztę ze swojskimi przysmakami – oraz na…. sesję zdjęciową. W otoczeniu pięknej przyrody i w dobrym towarzystwie(znajomi z pracy i z domowego kościoła) czas jakby się zatrzymał – wędrowaniu nie było końca, bo też i nie spieszyliśmy się, jak to często ma miejsce na co dzień.

Na szczycie, ok. godz.1400, udało się rozpalić małe ognisko i spożyć nasz podróżny obiad w formie kiełbasek z pieczywem i pomidorami. Ku naszemu zaskoczeniu, nagle, naszym oczom ukazał się zdyszany rowerzysta, który dopiero co wjechał na Ślężę i którym okazał się być… sam ksiądz Krzysztof – moderator domowego kościoła w naszej parafii! Przybył, by chwilkę z nami porozmawiać, pomodlić się, pobłogosławić i musiał odjeżdżać do swoich obowiązków. Wydarzenie to było dla nas bardzo miłe i zaskakujące, ubarwiło nasze wspólne wyjście.

Wróciliśmy do domów podwójnie zmęczeni – po ciężkim tygodniu w pracy i wysiłku zmagania się z górą- ale szczęśliwi i pełni niezapomnianych wspomnień!

Marta i Paweł Masternak

  •  
  •  
  •