30. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego

Zaproszenie

 

W dniu 27. lutego br. będziemy przeżywać 30 rocznicę śmierci Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.  Z tej okazji, w tym dniu, w kościele św. Franciszka z Asyżu o godz. 18.30, odbędzie się Msza Święta, której przewodniczył będzie Metropolita Wrocławski. Ks. Abp Józef Kupny

Zapraszam wszystkich członków Ruchu Światło-Życie, sympatyków, oraz wszystkich dla których osoba ks. Franciszka jest bliska i znana. Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło-Życie, był osobą zatroskaną o głębokie przeżywanie liturgii odnowionej przez Sobór Watykański II, był również pionierem ewangelizacji w naszym kraju, a jego wizja formacji dojrzałego chrześcijanina jest wciąż aktualna. 30. września Ojciec Święty Franciszek podpisał dekret Kongregacji ds. Kanonizacyjnych stwierdzający heroiczność cnót czcigodnego Sługi Bożego.

Dlatego zapraszam do modlitwy o beatyfikację oraz o cud za wstawiennictwem Czcigodnego Sługi Bożego Ks. Franciszka Blachnickiego. Podczas Mszy zbierana kolekta będzie przeznaczona na proces beatyfikacyjny.

 

Ks. Grzegorz Michalski

Moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie

Archidiecezji Wrocławskiej

30 r. śm x. Fr. B

Potrzebne małżeństwo do darów, panów zapraszamy do służby liturgicznej (ważne, by wcześniej skontaktować się z Niną Majek – tel. 605 913 261, e-mail: nmajek@wp.pl) – konieczna własna alba.

  •  
  •  
  •