„Chrześcijanin w labiryncie mediów” – wykład DSW

Dominikańska Szkoła Wiary we Wrocławiu zaprasza na pierwszy wykład w nowym roku – w sobotę 23 stycznia o godz. 17.00 w starym refektarzu klasztoru Ojców Dominikanów przy pl. Dominikański 2 o. Stanisław Tasiemski OP wygłosi wykład „Chrześcijanin w labiryncie mediów”.

 

Celem wykładu nie jest wskazanie, jakie gazety i portale internetowe warto czytać, jakie stacje telewizyjne oglądać czy jakich rozgłośni radiowych słuchać – ani z jakimi treściami katolik może się zapoznawać. – Nikt nie zwolni nas z samodzielnego myślenia, nikt nie przedstawi nam zatwierdzonej przez Kościół listy – wyjaśnia Marek Misiak, jeden z organizatorów spotkania. – Musimy sami nauczyć się oceniać wiarygodność treści, sami wykrywać próby manipulowania nami. Jednocześnie warto pamiętać, że media to nie wroga dżungla, a ważne narzędzie ewangelizacji, którym nowocześni katolicy muszą umieć się posługiwać. Współcześnie każdy jest w jakimś sensie nie tylko odbiorcą treści medialnych, ale także ich twórcą – nie bez powodu Facebook czy Twitter, z których wielu z nas korzysta, nazywane są mediami społecznościowymi. Nie ma sensu tworzyć równoległego świata mediów katolickich przeznaczonych tylko dla katolików, bo wtedy szansa na to, że do kogoś dotrzemy z Dobrą Nowiną o Chrystusie, jest niewielka – trzeba być obecnym w głównym nurcie medialnym. O. Tasiemski opowie nam, jak się w nim poruszać.

Wstęp na wykład jest wolny. Nagrania poprzednich wykładów znaleźć można na stronie internetowej Szkoły – www.dsw.wroclaw.dominikanie.pl.

  1. Stanisław Tasiemski OP – ur. w 1951 roku w Poznaniu. Watykanista, wiceprezes Katolickiej Agencji Informacyjnej. Mieszka w Warszawie.
  •  
  •  
  •