[online] KWC a program odnowy Kościoła na trzecie tysiąclecie

Drugie z czterech spotkań formacyjnych „Dojrzałość w Chrystusie”, na podstawie podręcznika Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Wyzwolenia (ORDW).

  1. 2021-02-09 – Krucjata Wyzwolenia Człowieka (KWC) jako skuteczna droga do ratowania zagrożonej godności ludzkości,
  2. 2021-03-09 – KWC a program odnowy Kościoła na trzecie tysiąclecie,
  3. 2021-04-13 – Strategia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka,
  4. 2021-05-11 – Taktyka KWC – poszczególne metody i środki działania.

Wszystkie spotkania odbędą się online, w godzinach 1930 – 2100. Wstęp wolny!

Zapisy poprzez formularz. Kontakt: Marta i Krzysztof Lipkowie (krucjata@wroclaw.oaza.pl).

Za Krucjata Wyzwolenia Człowieka – Dojrzałość w Chrystusie:

Treści tych spotkań, dla wielu mogą stanowić przypomnienie lub też poznanie podstawowych zasad i celu funkcjonowania Diakonii Wyzwolenia. Osobom widzących potrzebę wsparcia osób uzależnionych, mogą pokazać gdzie leży problem i uwrażliwić na zagrożenia związane z uzależnieniami. Tak jak to ksiądz Franciszek Blachnicki wciąż przypominał, ważne jest konkretne działanie wynikające z modlitwy i formacji. W związku z tym, podczas spotkań ukazane zostaną strategia, metody i środki w walce o Nowego Człowieka, Wspólnotę i Kulturę. Nie trzeba daleko rozglądać się aby zobaczyć w jakich obszarach można podjąć działanie. Biedę osób, które nie mogą żyć w pełni i radośnie ze względu na uzależnienia jest widoczna wokół nas. Konkretne działania można podejmować wśród najbliższych, w parafiach, rejonach a i na poziomie diecezji.

Zachęcamy do włączenia się w comiesięczne spotkania online, które rozpoczną się 9 lutego 2021 a zakończą 11 maja 2021. Nasze zaproszenie kierujemy do wszystkich członków, kandydatów i sympatyków Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Zarówno do Małżeństw Domowego Kościoła, jak i uczestników Wspólnot Młodzieżowych i Dorosłych Ruchu Światło-Życie oraz do Animatorów Oaz, którzy planują prezentowanie tematyki Krucjaty podczas rekolekcji. Wszystkie osoby z innych wspólnot, którym leży na sercu los najbliższych, borykających się z uzależnieniami są mile widziane.

Spotkania będą prowadzone przez Diecezjalną Diakonię Wyzwolenia. Mamy nadzieję, że będziemy mogli wysłuchać również słowa wstępnego skierowanego do uczestników przez zaproszonych gości specjalnych.

  •  
  •  
  •