Pielgrzymka rodzin Domowego Kościoła do kościoła pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu

Każdego roku w maju członkowie Domowego Kościoła pielgrzymują do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Pielgrzymce towarzyszy akt zawierzenia naszych rodzin Świętemu Józefowi. W tym roku, z uwagi na sytuację, 15 maja w Kaliszu zgromadzą się tylko przedstawiciele miejscowej diecezji kaliskiej oraz odpowiedzialni DK wraz z Biskupem Delegatem.

Wraz z moderatorem DK, ks. Jerzym Żytowieckim serdecznie zapraszamy rodziny Domowego Kościoła archidiecezji wrocławskiej, szczególnie w roku św. Józefa do wspólnego pielgrzymowania na terenie naszej archidiecezji. Tym, co nas duchowo połączy, będzie akt zawierzenia św. Józefowi – w tym roku oparty o fragmenty listu apostolskiego o św. Józefie „Patris corde”, który zostanie odczytany podczas pielgrzymki.

Wrocławska pielgrzymka odbędzie się 15 maja do kościoła pw. Opieki św. Józefa we Wrocławiu przy ul. Ołbińskiej 1. Kościół został ustanowiony kościołem jubileuszowym w trwającym roku św. Józefa.

Plan pielgrzymki

  • 1110 – zawiązanie wspólnoty, przygotowanie do Eucharystii,
  • 1130 – Eucharystia z ludem, w czasie Eucharystii zostanie odczytany akt zawierzenia św. Józefowi,
  • po Eucharystii – rozmowy na palcu kościelnym w miarę możliwości pogodowych oraz indywidualnego rozeznania.

Transmisja online

Pod adresem https://airmax.pl/kamery/wroclawolbin dostępny jest podgląd kościoła na żywo i w ten sposób mogą się z nami łączyć Ci, którzy osobiście przybyć nie mogą. Jednak jest to tylko transmisja na żywo i nie jest nagrywana – nie będzie można jej obejrzeć później!

  •  
  •  
  •