Wystawa o Ks. Franciszku Blachnickim i sympozjum

Kochani członkowie Ruchu Światło-Życie!

Drodzy sympatycy naszego Ruchu!

 

Przeżywaliśmy w tym roku 30. rocznicę śmieci założyciela Ruchu Światło-Życie, Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, który swoją wizją ewangelizacji i formacji wywarł wielki wpływ na życie Kościoła w Polsce i po za nią.  W latach siedemdziesiątych wiele osób doświadczyło ewangelizacji podczas oazowych rekolekcji wakacyjnych, które owocowały powstawaniem wspólnot oazowych w parafiach. Także rok formacyjny „Sługa Niepokalanej” zwraca uwagę na Jego osobę. We współpracy z Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu,  Ruch Światło-Życie organizuje ekspozycję wystawy „ks. Franciszek Blachnicki – wychowawca ludzi wolnych”, która w marcu br. była wystawiana w Sejmie przy okazji sympozjum pod tym samym tytułem.

Wystawę będzie można oglądać od 28 października do 12 listopada br. w Centrum Historii Zajezdnia przy ul. Grabiszyńskiej 184. Myślę, że to miejsce jest dobrze znane wrocławianom.

Pragnę wszystkich zaprosić na otwarcie wystawy, które będzie miało miejsce 28 października. Rozpocznie się ono uroczystą Mszą św. o godz. 10.oo  w kościele pw. św. Elżbiety przy ul. Grabiszyńskiej 103. (W tym kościele ks. Franciszek głosił rekolekcje ewangelizacyjne w 1981 r.) Po Mszy będzie wyświetlony film pt. „Prorok nie umiera” w reż. Adama Kraśnickiego wyprodukowanego przez TVP Katowice we współpracy z IPN. Po Filmie zapraszamy do obejrzenia wystawy.

W Centrum Historii Zajezdnia o godz. 12.00 rozpocznie się otwarcie wystawy z mini sympozjum. Ze względu na niewielką salę w tym wydarzeniu wezmą udział zaproszeni goście oraz delegaci ze wspólnot i kręgów Domowego Kościoła.

Plan sympozjum:

12.00 otwarcie wystawy

  • dr Robert Derewenda – „Ewangelizacja środowiska ludzi pracy”
  • dr Marek Sędek – „Prawda – Krzyż –Wyzwolenie” teologia wyzwolenia ks. Fr. Blachnickiego
  • Świadectwa
  • Projekcja filmu pt. „Prorok nie umiera”  reż. Adam Kraśnicki

Zakończenie ok. godz. 15.00.

 

Wszystkich zapraszam do obejrzenia wystawy, czy to indywidualnie czy we wspólnocie. Zachęcajcie innych do jej odwiedzenia i w taki sposób poznania założyciela naszego Ruchu. Szczególnie zapraszam do udziału w Mszy otwierającej wystawę, która będzie sprawowana w intencji beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego.

        

W oczekiwaniu  na spotkanie

Ks. Grzegorz Michalski, Moderator Diecezjalny

  •  
  •  
  •