Zapraszamy do udziału w Szkole Animatora 2019/2021

Serdecznie zapraszamy do udziału w Szkole Animatora Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej 2019/2021

Diecezjalna Szkoła Animatora jest szkołą uczniów Chrystusa, którzy pragną podjąć, bądź już podejmują diakonię na drodze charyzmatu Ruchu Światło–Życie. Jest ona pomocą dla osób po formacji podstawowej Ruchu Światło-Życie, które chcą dojrzewać do posługi animatorów małych grup, chcą wzrastać w posłudze, bardziej poznawać charyzmat Ruchu oraz – we wspólnocie braci  i sióstr uczyć się służby – dla Ruchu, a przez Ruch dla Kościoła.

Eucharystia, modlitwa, spotkania w grupach, konferencje, warsztaty, dzielenie się doświadczeniami, spotkania z Żywym Kościołem, rozmowy przy kawie i herbacie to stałe punkty programu DSA. Istotnym elementem uczestnictwa w DSA jest formacja pomiędzy spotkaniami oraz indywidualne spotkania z animatorem grupy DSA.

DSA trwa 2 lata i składa się z 12 zjazdów weekendowych (6 w roku). Warunkiem uczestniczenia w DSA jest gotowość do udziału we wszystkich zjazdach i w całym programie,

W Szkole Animatora może brać udział każdy, kto jest na drodze formacyjnej Ruchu Światło-Życie i pragnie posługiwać na rzecz dziecięcych, młodzieżowych, studenckich oraz dorosłych wspólnot Ruchu zarówno w ciągu roku, jak również podczas rekolekcji wakacyjnych.

Warunkiem uczestnictwa w DSA jest przeżycie rekolekcji 3 st. ONŻ. Zgłoszenia osób, które są na wcześniejszym etapie formacji będą rozpatrywane indywidualnie przez Moderatora Diecezjalnego przy udziale Diecezjalnej Diakonii Formacji Diakonii.

Jeśli chcesz stać się prawdziwym narzędziem w rękach Boga i pragniesz głębokiej formacji duchowej, modlitwy i doświadczenia wspólnoty to czekamy na Ciebie.

Miejsce: DSA odbywa się w Domu Ruchu Światło Życie w Ligocie.

Czas trwania:

Każda sesja weekendowa DSA rozpoczyna się kolacją w piątek (ok. 18.30), a kończy obiadem w niedzielę (ok. 13.30) – bardzo istotne jest aby uczestniczyć w całej sesji – od początku do końca.

Koszt: 100 zł.

Zgłoszenia można dokonać przez formularz:  https://tiny.pl/t5sbz

Termin zgłoszeń: 27 września 2019 r.

Terminy zjazdów:I: 4-6 października 2019 r.Temat: Jezus Chrystus

II: 15-17 listopada 2019 r.Temat: Niepokalana

III: 10-12 stycznia 2020 r. Temat: Duch Święty

IV: 20-22 marca 2020 r. Temat: Kościół

V:. 17-19 kwietnia 2020 r. Temat: Słowo Boże

VI: 19-21 czerwca 2020Temat: Diecezjalna Oaza Matka dla Animatorów (dla II roku zakończenie DSA)

Zapraszamy i czekamy na Was.

Moderator Diecezjalny ks. Radosław Rotman oraz Moderator DSA ks. Grzegorz Michalski wraz z diakonią.

 

  •  
  •  
  •