„Zaczerpnę powietrza otwartymi ustami” (Ps 119, 131a)

Dzisiaj około południa, po długotrwałej chorobie, a mimo to jednak nagle, w wieku 49 lat, odeszła do Pana nasza siostra w Chrystusie, Beata Florkiewicz.

W czasie studiów Beata uczestniczyła w życiu Duszpasterstwa Akademickiego pod CZWÓRKĄ, gdzie poznała swojego męża, Janusza. Trzy lata po ślubie małżonkowie, wraz z czterema innymi małżeństwami ze wspólnoty akademickiej, dołączyli do Domowego Kościoła – rodzinnej gałęzi Ruchu Światło-Życie przy MACIEJÓWCE i od tamtej pory DK pozostawał ich wspólnotą aż dotąd.

Zawsze bardzo angażowali się w życie Kościoła, również tego lokalnego, w Świętej Katarzynie, dokąd przeprowadzili się w 2005 r.

Niestety, w pewnym momencie Beata zaczęła coraz poważniej chorować, aż w końcu choroba praktycznie unieruchomiła ją w domu. To był bardzo trudny czas dla niej samej, a także dla jej męża i ich trzech synów. Wszyscy oni bowiem musieli zmierzyć się z tym krzyżem, który stał się udziałem całej rodziny.

Ufamy, że Beata, po wielu latach naznaczonych cierpieniem, dzisiaj jest już szczęśliwa w Domu Ojca.

Wraz z jej odejściem zakończył się jakiś etap ich wspólnej drogi, więc w tym czasie szczególnie otoczmy rodzinę Florkiewiczów naszą modlitwą.

Pogrzeb Beaty odbędzie się w sobotę 27 kwietnia w Świętej Katarzynie.

8.00 – 8.50 – pożegnanie w kaplicy cmentarnej przy ul. Bukowej

9.00 – Msza Święta pogrzebowa w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej przy ul. Sienkiewicza 21 (wejście również od ul. Głównej)

ok. 10.00 – uroczystość na miejscowym cmentarzu przy  ul. Bukowej.

  •  
  •  
  •