Czuwanie na wigilię Zesłania Ducha Świętego

Kilka powodów, dlaczego warto przyjść

🙌 W Kościele są dwie wielkie wigilie Paschalna i Pięćdziesiątnicy o wyjątkowym znaczeniu, gdzie wspólnoty gromadzą się na modlitwie.

Osobiście uważam, że jeśli nie ma wielkich przeszkód, to szalenie ważne, żeby w tym czasie razem innymi braćmi i siostrami trwać na modlitwie. Do tego przynagla nas Jezus – zob. Łk 24 i Dz 1

🙌 Zesłanie Ducha Świętego 🔥 jest również wydarzeniem wyjątkowym w Ruchu. W Krościenku w tym czasie w Centrum Ruchu Światło-Życie odbywa się Centralna Oaza Matka (COM)

🙌 COM w strukturze Ruchu, kończy formację podstawową i jest momentem przejścia do formacji permanentnej i diakonijnej. Wielu uczestników przyjmuje błogosławieństwo Moderatora Generalnego do posługi animatora, przyjmując krzyż animatorski. Wielu też wstępuje do Stowarzyszenia „Diakonia Ruchu Światło-Życie” pragnąc jeszcze bardziej związać swoje życie z Ruchem, przyjmując błogosławieństwo Moderatora do posługi diakonijnej.

🙌 COM jest wydarzeniem przekazywania świec Oaz Wielkich i posłaniem poszczególnych diecezji na rekolekcje.

🙌 COM rozpoczyna nowy rok formacyjny. Od tego momentu posługujemy się nowym znakiem, nowym tematem i nową piosenką roku.

🙌 COM jest przede wszystkim modlitwą o Dar Ducha Świętego dla Oaz Żywego Kościoła, czyli oaz wakacyjnych. Jest modlitwą o ewangeliczną gorliwość w budowaniu Królestwa Bożego.

🙌 Oaza w swojej duchowości pielęgnuje nowennę przed zesłaniem Ducha Świętego w ten sposób przygotowując się do Pięćdziesiątnicy

🔥 🕊️ Każdy z nas potrzebuje napełnienia się Duchem Świętym. On jest w nas sprawcą i chcenia i działania. On jest Ożywicielem, uzdalnia do posługi, napełnia mocą, darami i charyzmatymi.

Potrzebujemy mocy Ducha Świętego, Jego Ognia. Tam gdzie On przychodzi jest życie, tam gdzie Go nie ma tam jest pustynia, także pustynia w naszym życiu.

Mogłoby być to piękne doświadczenie wiary, gdybyśmy jako oazowicze w duże ilości osób spotkali się na wigilii Pięćdziesiątnicy 🔥 modląc się razem o Dar Ducha Świętego 🕊️ dla siebie, dla wspólnoty.

Zapraszam Was na Wigilię Pięćdziesiątnicy – 27 maja❗

ks. Radosław Rotman
moderator diecezjalny

z Grupa Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Wrocławskiej

Jako Ruch, czuwanie na wigilię Zesłania Ducha Świętego obchodzić będziemy w kościele pw. św. Bonifacego (pl. Staszica 4, 50-221 Wrocław), w sobotę 27 maja.
  • 1930 – przygotowanie czuwania
  • 1945 – nieszpory
  • 2030 – modlitwa o dary Duchu Świętego
  • 2130 – Eucharystia z wigilii
  • 2300 – zakończenie