„Ja jestem z wami” – rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

Rekolekcje skierowane są do rodziców, którzy stracili dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. „Takie doświadczenie zupełnie zmienia życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku” – przekonują organizatorzy rekolekcji. Zauważając jednocześnie, że rodzice ci często są pozostawieni sami sobie z tą tragedią. A niektórzy z nich w tym cierpieniu tracą sens życia, wiarę i relacje, a pytanie „dlaczego?” dręczy ich codziennie.

Te rekolekcje organizowane są dla nich po to, by mogli wspólnie z innymi rodzicami po stracie, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologiem i kapłanami.

Początek rekolekcji w piątek (2 lutego) o 1730, a zakończenie w niedzielę o 1400.

W programie msze św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanami, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne. Mogą się na nie zgłaszać rodzice z całej Polski, będący na różnym etapie żałoby.

Rekolekcje prowadzić będzie ks. Mirosław Rakoczy – Diecezjalny Duszpasterz Rodzin Diecezji Świdnickiej wraz z rodzicami po stracie dziecka oraz psychologiem Anetą Rams – terapeutą NEST, specjalistą w komunikacji w rodzinie. Uczestnikom towarzyszyć będzie w tym czasie ks. bp Marek Mendyk oraz Ojciec Duchowny ks. Piotr Gołuch.

Zapisy już ruszyły. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 513 928 321 lub mailowo na adres: rekolekcje.strata@diecezja.swidnica.pl.

Zachęcamy do udziału w rekolekcjach współorganizowanych przez zaprzyjaźnioną diakonię życia diecezji świdnickiej.

Diecezjalna Diakonia Życia