Relacja z 30. diecezjalnej pielgrzymce KWC

To był wyjątkowy dzień, 11 czerwca 2022. Święto w naszej diecezji, bo oto pierwsza w historii Wrocławia beatyfikacja ogłoszona właśnie we Wrocławiu. To wydarzenie zbiegło się z naszą krucjatową, diecezjalną pielgrzymką też wyjątkową, bo jubileuszową. Po raz trzydziesty członkowie, kandydaci i sympatycy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka naszej diecezji przemierzali pielgrzymkową trasę. Oprócz radości z nowo-ogłoszonych błogosławionych sióstr Elżbietanek towarzyszyło nam hasło roku: Prawda-Krzyż-Wyzwolenie.

Zmierzaliśmy jak przez ostatnie lata do Sanktuarium na Osobowickim Wzgórzu Kaplicznym. Tym razem musieliśmy zmodyfikować trasę, bo dotychczasowa trasa kiedyś wiodła przez łąki i ścieżki polne, a dzisiaj jest już tam rozbudowujące się osiedle. Okazało się, że nowa trasa jest nawet lepsza, bo zaraz za Mostem Milenijnym skręciliśmy na wały i dalej wzdłuż Odry i wśród wycieczek rowerowych odmawialiśmy Różaniec Święty.

Pogoda bardzo sprzyjała na pielgrzymim szlaku. Dzięki księdzu Jakubowi z parafii św. Maksymiliana na Gądowie Małym mieliśmy oprawę muzyczną i dobre nagłośnienie. Była to więc okazja do ewangelizowania na turystycznej trasie. Grupa, tym razem jak na nasze pielgrzymki była liczna – ponad czterdzieści osób, w szerokim przekroju wiekowym.

Trasa przez wały dalej przeszła do Lasu Osobowickiego i sprawnie doszliśmy na miejsce powitania przez księdza Mateusza Ciesielskiego, naszego opiekuna Diakonii Wyzwolenia jak i księdza proboszcza, gospodarza parafii osobowickiej.

Po krótkim odpoczynku zgodnie założeniami rozpoczęliśmy drogę krzyżową w intencji wyzwolenia osób uzależnionych. Rozważania zostały zaczerpnięte z poetyckiego przekazu muzyka rockowego wychodzącego z uzależnienia. Podczas Mszy Świętej cieszyliśmy się obecnością tak wielu osób, które zdecydowały się uczestniczyć w pielgrzymce.

Szczególnie cieszyliśmy się obecnością ks. Radka Rotmana, naszego moderatora diecezjalnego Ruchu Światło-Życie, który wskazał kolejną postać, patrona tego dnia – Świętego Barnabę, jako inspirację dla nas. Barnaba, który ewangelizował razem ze Świętym Pawłem, może być dla krucjaty wzorem ewangelizowania poprzez świadczenie swoją postawą w środowiskach, w których jesteśmy. W kaplicy można było również zauważyć obraz błogosławionej Marii Luizy Merkert, jako znak jedności z obchodami beatyfikacyjnymi. Tak minął nam ten wyjątkowy dzień zakończony krótką agapą ze śpiewem i – jak się okazało – również słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy za rok, w to samo miejsce, na tej samej trasie, w sobotę 17.06.2023.

PS. Szczególne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie pielgrzymki włączając do podziękowań niezawodną Diakonię Komunikowania Społecznego za plakat i wsparcie w promowaniu wydarzenia.


Zdjęcia dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.