Relacja z Adwentowego Rejonowego Dnia Wspólnoty – Rejon Wrocław-Północ

5 grudnia 2021 roku odbył się Adwentowy Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie z Rejonu Wrocław-Północ. Spotkanie miało miejsce w parafii pw. Św. Bonifacego we Wrocławiu przy placu Staszica 4 i uczestniczyły w nim Oaza Dorosłych, Studenci, Młodzież i Domowy Kościół.

Wszystko zaczęło się w „Ciuchci” zawiązaniem Wspólnoty i modlitwą do Ducha Świętego. Całą Wspólnotę przywitał Ks. Jerzy Żytowiecki, proboszcz parafii i Diecezjalny moderator Domowego Kościoła.

Konferencję oraz kazanie na Eucharystii głosił O. Zdzisław Rabajczyk OFM – moderator Rejonu Wrocław-Północ. Razem z Rejonem na RDW był obecny Ks. Radosław Rotman – moderator Diecezjalny Ruchu Światło-Życie.

O. Zdzisław przybliżył nam temat przewodni RDW czyli „PRAWDA” jako jeden z trzech członów tematu roku „PRAWDA, KRZYŻ, WYZWOLENIE”.

Po konferencji dorośli uczestnicy RDW mogli wspólnie dzielić się podczas spotkania małych grup.

Eucharystia odbyła się w kościele parafialnym.

Na koniec Mszy Świętej odwiedził nas wspaniały gość, biskup – Św. Mikołaj i obdarował wszystkich obecnych słodkimi podarkami. Najszczęśliwsze z tego powodu były oczywiście dzieci.

Po Eucharystii w atmosferze radości odbyła się Agapa w „Ciuchci”. Każdy mógł się poczęstować pysznymi kanapkami i ciastami, które przygotowali członkowie Domowego Kościoła.


Zdjęcia dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.