Relacja z Jesiennego Rejonowego Dnia Wspólnoty – Rejon Wrocław-Krzyki

W dniu 16 października 2022 r., w parafii pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela na Wojszycach miał miejsce Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. W spotkaniu uczestniczyły rodziny z Domowego Kościoła z Rejonu Wrocław-Krzyki oraz grupa młodzieży pomagająca diakonii wychowawczej.

Pierwszym punktem programu była Eucharystia, na której zgromadziliśmy się razem z ludem parafialnym. Msza święta prowadzona przez proboszcza ks. Stanisława Krzemienia miała uroczystą oprawę zapewnioną przez silną obstawę diakonii liturgicznej oraz diakonii muzycznej. Mieliśmy okazję wysłuchać o dziełach prowadzonych przez Salezjański Wolontariat Misyjny. Świadectwem ze swojego pobytu Gambii podzieliła się z nami Ela, dla której była to już druga misja w tym mały i ubogim afrykańskim kraju. Przedstawiła nam, że największą tragedią tamtejszych ludzi jest brak miłości. Miłości, która tutaj wydaje nam się oczywista. Miłości matki i ojca do swoich dzieci. Obowiązku opieki nad nimi, który właśnie wnika z tej miłości. I poczucia bezpieczeństwa, które zapewnia dzieciom pełna rodzina.

Kolejnym punktem spotkania było zawiązanie wspólnoty. Została zapalona świeca oraz poprowadzona modlitwa, której szczególny nacisk został położony na rodziców, którzy stracili swoje dzieci. Modliliśmy się tradycyjnym różańcem, tajemnicą Zmartwychwstania, która miała napełniać nasze serca otuchą.

Konferencje na temat „martyria” została poprowadzona przez naszego ks. moderatora Adama Łuźniaka. Martyria, która w pierwszych wiekach chrześcijaństwa oznaczała męczeńską ofiarę ze swojego życia. W naszym współczesnym świecie taka ofiara, świadectwo powinno być składane jako dowód istniejącej relacji z Bogiem. Jest to głoszenie, że spotkało się zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa w swoim życiu. Że stał On się kimś fascynującym, który inspiruje mnie do wyjścia do drugiego człowieka żeby o Nim opowiadać.

„Patrzcie jak oni się miłują” – tak mówili o pierwszych chrześcijanach. Ta miłość właśnie wynikała z relacji z Jezusem, która stawała się świadectwem życia. Warto też pamiętać, że świadectwo jest także ważne dla świadczącego, który czerpie z tego co mówi innym.

Nowo utworzony krąg, który kończy etap ewangelizacji został przywitany w naszej wspólnocie.

Świadectwem, z przeżytych rekolekcji pierwszego stopnia, które można by zatytułować „To Ten Czas” podzielił się z nami Witek. Przypomniał on jak ważnym etapem naszej formacji są rekolekcje. Jak mocno potrafią odnowić w nas relacje z Bogiem i dać siłę na cały rok. Przypomniał, także że nasze zobowiązania są wielkim darem dla nas od Pana Boga.

W kolejnym etapie podzieliliśmy się na mniejsze grupki, w których każdym miał okazję do podzielenia się tym co go dzisiaj dotknęło. Była to czas do dania małego świadectwa oraz do usłyszenia co było ważne dla innych uczestników.

Dzień wspólnoty został zakończony Agapą, przy skromnym poczęstunku cieszyliśmy się ze spotkania z naszymi braćmi i siostrami ze wspólnoty.

Zdjęcia dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.