Relacja z Jesiennego Rejonowego Dnia Wspólnoty – Rejon Wrocław-Zachód

Rejonowy Dzień Wspólnoty rejonu Wrocław Zachód w dniu 15 października 2023 roku, przeżywaliśmy w parafii Św. Maksymiliana Kolbe. Hasłem Jesiennego Dnia Wspólnoty było Wspólnota Ludu Bożego – „Kościół Żywy”.

Zawiązanie wspólnoty rozpoczęliśmy od zapalenia świecy oraz modlitwy w formie radosnego uwielbienia Pana śpiewem w wykonaniu młodzieżowej diakoni muzycznej oraz ks. Jakuba. Następnie przywitaliśmy kręgi Domowego Kościoła i Oazę Młodzieżową.

Konferencję o wizji Kościoła według ks. Franciszka Blachnickiego wygłosił nasz nowy moderator ks. Jakub Wiechnik.

Po konferencji przyszedł czas na świadectwa. Ola z kręgu DK podzieliła się z uczestnikami RDW swoimi przeżyciami z OR II, a w szczególności tym jak rekolekcje oraz ich owoce wpływają na jej życie oraz życie najbliższych.

Świadectwem rekolekcyjnym podzieliły się również dwie młode osoby, dzieląc się tym jak rekolekcje wpłynęły na ich nawrócenie.

Celem spotkania w małych grupkach była refleksja nad biblijnymi obrazami Kościoła na podstawie tekstów biblijnych oraz tekstów z Katechizmu Kościoła Katolickiego. Zastanawialiśmy się wspólnie jak te obrazy pozwalają nam zrozumieć czym jest „Kościół żywy” oraz jak zachęcają nas do działania we wspólnocie.

Podczas namiotu spotkania, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, rozważaliśmy tekst piosenki roku „Żywy jest Kościół Twój”

Bezpośrednio po namiocie spotkania odprawiona została uroczysta Eucharystia, która miała piękną oprawę liturgiczną i muzyczną – do posług włączyły się zarówno małżeństwa z DK jak i młodzież oazowa. Mszy Świętej przewodniczył moderator rejonowy ks. Jakub Wiechnik. Homilia wygłoszona przez naszego moderatora przybliżyła nam znaczenie perykopy o królewskim zaproszeniu na ucztę z Ewangelii według świętego Mateusza.

Spotkanie zakończyliśmy radosną agapą – były domowe wypieki sałatka, owoce. W rozmowach dzieliliśmy się wrażeniami z RDW, planami na przyszłość, troskami.

Zdjęcia dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.