Relacja z ORAR I w Ząbkowicach Śląskich

Na zakończenie roku 2023 odbyły się ostatnie w tym roku rekolekcje Domowego Kościoła. Były to rekolekcje formacyjne ORAR I połączone z zabawą sylwestrową.

Podczas 4 kolejnych dni omawiane były tematy: Światło-Życie, Nowy Człowiek, Nowa Wspólnota i Nowa Kultura, a bezalkoholowa zabawa sylwestrowa świetnie wpisywała się jako kontynuacja omawianych tematów. Gościliśmy w pięknym i dobrze wyposażonym domu rekolekcyjnym Ojców Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich. Moderatorem rekolekcji był Marian Michasiów OFMConv, katechezy prowadziła Grażyna Miąsik, członek Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła, parą moderatorską byli Elżbieta i Grzegorz Ulańczykowie DK rejon Wrocław-Południe.

Podczas rekolekcji mieliśmy możliwość pogłębienia znajomości historii i charyzmatu Ruchu Światło-Życie oraz tematów dotyczących duchowości małżeńskiej. W rekolekcjach uczestniczyło 17 rodzin z diecezji wrocławskiej, warszawskiej, warszawsko-praskiej, tarnowskiej i poznańskiej, diakonię stanowiły pary animatorskie, diakonia muzyczna i wychowawcza.

Mimo próbującego przeszkadzać nam wirusa udało się przeżyć głęboko czas rekolekcji i z radością w zabawie wejść w nowy 2024 rok. Dziękujemy Panu za ten piękny czas i łaskę rozpoczęcia roku we wspólnocie.