Relacja z Paschalnego Rejonowego Dnia Wspólnoty – Rejon Wrocław-Północ

Pokój i Dobro!

15 maja 2022 roku odbył się Paschalny Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie z Rejonu Wrocław-Północ. Spotkanie miało miejsce w parafii pw. św. Bonifacego we Wrocławiu przy placu ks. Stanisława Staszica 4. Uczestniczyły w nim Oaza Dorosłych, Studenci, Młodzież i Domowy Kościół razem z „nieformalną” Oazą Dzieci Bożych – było z nami bardzo dużo naszych pociech.

Po zawiązaniu Wspólnoty w Ciuchci i modlitwie do Ducha Świętego oraz śpiewach rozpoczęliśmy godzinę jedności, w którą wprowadził nas krótką nauką o. Zdzisław Rabajczyk OFM, Moderator Rejonu Wrocław-Północ. Na wzór Dni Wspólnoty z czasu rekolekcji wakacyjnych każda ze wspólnot rejonowych miała swój czas na zaprezentowanie się w dowolnej formie – prezentacja, plakat i znak, śpiew. Dzięki temu każdy miał możliwość poznać się i przekonać jak duża może być różnorodność oraz bogactwo wspólnoty w jednym rejonie.

Podczas godziny odpowiedzialności rozmawialiśmy o potrzebie niesienia pomocy bliźnim, zwłaszcza w obecnym czasie gdy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna na Ukrainie.

Po Eucharystii, którą przeżywaliśmy razem ze wspólnotą parafialną, odbyła się Agapa w Ciuchci. Z uwagi na porę obiadową posililiśmy się smakowitym bigosem, któremu towarzyszyły pyszne ciasta.


Zdjęcia wykonali Agnieszka Doskocz i Jakub Sołtysiak, dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.