Relacja z Paschalnego Rejonowego Dnia Wspólnoty – Rejon Wrocław-Psie Pole

Wyczekiwany Paschalny Rejonowy Dzień Wspólnoty odbył się na Zakrzowie w parafii pod wezwaniem św. Jana Apostoła. Tym razem mieliśmy cały kościół dla siebie. Rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i zapalenia świecy. Następnie ksiądz Grzegorz, jako koordynator centrum wsparcia dla uchodźców z obszarów objętych wojną, opowiedział o potrzebach i problemach z jakimi boryka się centrum, dowiedzieliśmy się co jest potrzebne dla naszych sąsiadów z Ukrainy, którzy przyjechali do Wrocławia. Głos zabrała również diakonia finansowa. Mogliśmy złożyć ofiarę dla chętnych planujących wyjazd na rekolekcje, a także wesprzeć centrum pomocy dla Ukraińców, działające przy parafii na Zakrzowie.

Mszy św. przewodniczył ksiądz Jan Adamarczuk – nasz moderator rejonowy. Dzięki pełnemu zaangażowaniu diakonii liturgicznej i muzycznej mogliśmy uczestniczyć w wyjątkowo uroczystej Mszy Świętej. Wspominając RDW nie można pominąć słowa, które skierował do nas ksiądz Jan. Mówił o miłosierdziu dzieląc się z nami wspomnieniami ze swojego dzieciństwa. Doskonała pamięć i oratorski talent zwróciły naszą uwagę na rodziców. Ich mądrość, jak również dbanie o kontakty rodzinne pozwoliły zrozumieć, czym może być miłosierdzie i dbanie o drugiego człowieka w momencie kiedy samemu ma się niewiele.

Po Mszy św. nasze pociechy trafiły pod opiekę wrocławskich Wędrowników – Skautów Europy, dzięki czemu mogliśmy uczestniczyć w dalszych punktach RDW bez rozproszeń. Zgodnie z planem rozpoczęły się prezentacje poszczególnych kręgów z naszego rejonu. Było dużo sympatycznych momentów. Dzięki temu mogliśmy jeszcze bliżej się poznać i posłuchać o tym, czym żyją poszczególne wspólnoty. Wisienką na torcie RDW była prezentacja diakonii powstałych w naszym rejonie. Mogliśmy poznać specyfikę i charakter działań poszczególnych diakonii. To był bardzo ważny punkt tego dnia. Dzięki tym prezentacjom i charakterystykom byliśmy zachęcani, by się włączać w posługę. Pamiętajmy, że: „BÓG UZDALNIA POWOŁANYCH”!!!

Po tych ważnych wypowiedziach ruszyliśmy na agape. Diakonia gospodarcza, ze wsparciem kilku małżeństw, postawiła wysoko poprzeczkę. Czuliśmy się w pełni zaopiekowani. Smaczne wypieki, różnorodność napojów: od kawy i herbaty, po soki i nektary, sprzyjały jakże ważnej części towarzyskiej. Mogliśmy się znów spotkać, porozmawiać, wymienić doświadczenia i, co najważniejsze, pobyć ze sobą.

Warto zaznaczyć że dzieci też były na agapie. Harcerze sprawili, że nasze pociechy wróciły bardzo zadowolone i podekscytowane wspólnymi zabawami. Trzeba było się szybko orientować w sytuacji na stołach, bo pyszne wypieki znikały w mgnieniu oka.

To był ważny RDW. Mimo sympatycznej atmosfery pokazał jakie problemy nas dotykają. Co się dzieje w Domowym Kościele na poziomie poszczególnych kręgów, a także przybliżył w jeszcze większym stopniu formacje diakonii. Warto by takie prezentacje robić częściej, bo jak wiemy: „kropla drąży skałę”.

Wszystkim i każdemu z osobna życzymy szybkiego końca roku szkolnego. A także udanych, długich, zasłużonych wakacji. Ale pamiętajmy że wakacji od Pana Jezusa nie ma 🙂

Z Bogiem, Bracia i Siostry. „BÓG UZDALNIA POWOŁANYCH”!!! Szczęść Boże!

Maciej Misiak

Zdjęcia wykonali Tadeusz Oleksy i Katarzyna Kapela, dostępne są także jako album na Google Zdjęcia.