Relacja z rekolekcji tematycznych Domowego Kościoła w Skomielnej Czarnej

W dniach 13-19 stycznia razem z ojcem Ksawerym Knotzem OFCap prowadziliśmy w Skomielnej Czarnej rekolekcje dla małżeństw o temacie – Akt małżeński szansą spotkania z Bogiem i współmałżonkiem.

Przez 6 dni umacnialiśmy swoją miłość do Boga i współmałżonka 😊

Małżeństwa przyjechały z: Bydgoszczy, Opola, Otwocka, Poznania, Pruszcza Gdańskiego, Rzeszowa, Torunia, Wałcza, Warszawy, Ząbek, … i Wrocławia. + 53 dzieci 🙂 Podczas konferencji była mowa o duchowości małżeńskiej, czyli o dążeniu do świętości w jedności ze współmałżonkiem. Już pierwsza konferencja ojca Ksawerego w Skomielnej Czarnej ukazała nam sakrament małżeństwa z duużo szerszej perspektywy. Współżycie seksualne jest bardzo ważnym elementem budowania więzi małżeńskiej. Także w tym wymiarze naszego życia realizuje się sakrament małżeństwa.

Małżonkowie tworzą znak obecności Boga, gdy są cieleśnie razem.

  • gdy razem żyją pod jednym dachem (nie rozdzieleni na emigracji);
  • razem się modlą (nie osobno);
  • gdy rozmawiają ze sobą (np. pijąc kawę);
  • pomagają sobie w codziennym życiu (sprzątają mieszkanie);
  • wspierają się, pocieszają
  • gdy obdarzają się czułością, pieszczą się, współżyją seksualnie.

Na rekolekcje „Akt małżeński szansą spotkania z Bogiem i współmałżonkiem” z ojcem Ksawerym Knotzem jechaliśmy z nadzieją na rozwiązanie naszych problemów wynikających z innego punktu widzenia na temat naszego aktu małżeńskiego. Różnice zdań powodowały u nas częste napięcia, złości a gdy uważaliśmy, że posunęliśmy się za daleko to doświadczaliśmy poczucie upadku, wstydu, grzechu.

W naszym małżeństwie rekolekcje zaowocowały odkryciem stref dotychczas zamkniętych dla Pana Boga. Pan Bóg dał siłę do pełnego odkrycia się podczas sakramentu pokuty i pojednania, jak również do podjęcia kilku istotnych decyzji dotyczących spraw zawodowych, które miały negatywny wpływ na nasz związek i postanowiliśmy je zmienić.

– Renata i Marcin

Rekolekcje Domowego Kościoła w Skomielnej Czarnej o tej tematyce odbywają się od 2005 roku. A to wszystko dzięki Teresie i Jackowi Giełdom oraz ojcu Ksaweremu, a przede wszystkim dzięki Bogu 🙂 Jesteśmy im wdzięczni. My zostaliśmy poproszeni o kontynuację i prowadzimy je po raz 8-9 ? – nie liczymy 😉 Ania i Benek Banaszakowie lepiej znają historię tych rekolekcji, nie opuścili chyba żadnych 🙂

Chwała Panu!

fotorelacja https://photos.app.goo.gl/8DvELs8Jr7LNwjRy7